• Načítám...
>

Příznivci Bohumila Hrabala se opět sešli v Kersku

V Kersku se konal 23. ročník akce s názvem Hrabalovo Kersko. Akce každý rok připomíná odkaz spisovatele Bohumila Hrabala. A v rámci programu byla zpřístupněna i Hrabalova chata.

Reklama

V Lesním ateliéru Kuba v Kersku se uskutečnilo tradiční setkání příznivců díla Bohumila Hrabala. Akce s názvem Hrabalovo Kersko se konala už potřiadvacáté a opět byl pro návštěvníky připraven bohatý program. 

"Je to akce, která vznikla na konci 90. let po smrti Bohumila Hrabala. Má za úkol připomínat spisovatelův odkaz v jednom z těch naprosto zásadních míst pro jeho život a i pro jeho knihy, čímž je právě Kersko jako takové," říká Jan Červinka, ředitel Městské knihovny Nymburk.

"On dával radost do života, jeho hlášky jsou nesmrtelné, jeho literatura je nesmrtelná. A jsem ráda, že tahle zahradní slavnost, kterou pořádají manželé Kubovi, je," dodává Petra Pecková, hejtmanka Středočeského kraje.

Návštěvníky čekala hudební, ale i divadelní vystoupení. Zhlédnout mohli mimo jiné i venkovní výstavu o životě Bohumila Hrabala nebo expozici o filmu Slavnosti sněženek. V rámci programu byla také zpřístupněna Hrabalova chata, kterou čeká rekonstrukce. A i zde byla pro návštěvníky připravena zajímavá výstava.

"Jsou tam připraveny studentské návrhy, jak by mohlo vypadat provozní zázemí a vůbec funkční schéma objektu, až ho otevřeme. Jsou tam 4 návrhy, které vytvořili studenti Českého vysokého učení technického v Praze pod vedením pana profesora Hlaváčka," komentuje Václav Švenda, radní Středočeského kraje.

V rámci 23. ročníku Hrabalova Kerska byla pro návštěvníky připravena i jedna naprostá lahůdka. Měli totiž jedinečnou možnost prohlédnout si spisovatelovo auto. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu