• Načítám...
>

Práce v Huťské ulici v Kladně pokračují

Oprava kladenského mostu v Huťské ulici potrvá déle. Po problémech s původním zhotovitelem se podařilo Krajské správě a údržbě silnic Středočeského kraje vysoutěžit nového zhotovitele a stavební práce tak mohou pokračovat.

Reklama

Oprava kladenského mostu v Huťské ulici potrvá déle. Po problémech s původním zhotovitelem se podařilo Krajské správě a údržbě silnic Středočeského kraje vysoutěžit nového zhotovitele a stavební práce tak mohou pokračovat.

"My jsme měli veliký problém na Kladně, protože původně vysoutěžený zhotovitel v průběhu realizace té investice v podstatě zkrachoval, dá se říci. Zbankrotoval, vyhlásil na sebe konkurz, respektive insolvenci a nebyl schopen plnit závazky. Neplatil svým dodavatelům za objednané zboží a nám nezbylo nic jiného, než vy povědět smlouvu jako zadavatel, převzít to staveniště v takovém stavu, ve kterém to ta firma opustila a v podstatě vyhlásit znovu novou soutěž na tu rozdělanou stavbu," řekl Karel Bendl (ODS), radní Středočeského kraje.

V současné době už stavební práce pokračují. Oprava mostu byla nezbytně nutná vzhledem k jeho špatnému stavu.

"V současné době stavbu převzal, stavbu uklidil, připravil si jí pro další práce a v pracích bude pokračovat také v souvislosti s klimatickými podmínkami. Předpokládáme, že most by měl být v provozu v letních měsících od příštího roku. Co se týká těch prací na té vrchní části mostu, tak vzhledem k tomu, že je zimní technologická přestávka, tak těžko říci, jakým způsobem ty práce budou probíhat. Je to o tom, jaké budou klimatické podmínky," řekla Petra Kučerová, tisková mluvčí KSÚS Středočeského kraje.

I nadále tak musí řidiči, kteří tento most využívají, při svých cestách mezi centrem města s kladenskou částí Švermov počítat s drobnými komplikacemi. Provoz je zde vedený kyvadlově jedním jízdním pruhem.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu