• Načítám...
>

Středočeská hejtmanka vyrazila do Majalandu za pěstouny

V zábavním parku Majaland se sešlo několik stovek pěstounů s dětmi, aby si užili trochu zábavy a podpořit je přijela i středočeská hejtmanka Petra Pecková. Ta ocenila práci a nasazení pěstounských rodin, které se dětí ujaly a pomáhají jim prožít spokojenější dětství.

Reklama

V Majalandu bylo veselo. Konala se tu totiž již v pořadí 3. společenská akce pro pěstouny a jejich svěřence. 

"Od prvního ročníku vidíme, jak je to pro pěstouny a jejich děti, jak v pěstounské péči, tak i pro ty biologické, strašně důležité. Nejenom, že děti si tady samozřejmě hrozně zařádí a pohrají, ale pěstouni mezi sebou si povídají, sdílejí si své zkušenosti, předávají si zkušenosti, sdílejí si své úspěchy, ale i neúspěchy. A jsou tady k dispozici samozřejmě naši úředníci ze Středočeského kraje, kteří jsou tady pro různé konzultace, pro odpovědi na jejich otázky. Takže si myslím, že je to hrozně důležité," řekla Petra Pecková (STAN), hejtmanka Středočeského kraje.

Do sportovně zábavného centra se sjely jak krátkodobé, tak dlouhodobé pěstounské rodiny z celého kraje a všichni si to náramně užili.

"Chtěla bych moc poděkovat za to, že jsme tady. My jsme dva roky po sobě byli v rodinném centru Miraculum v Milovicích a dneska jsme tady v tom nádherném centru Majaland. A musím říci, že jsem za to nesmírně ráda, protože majitelé obou dvou těchto rodinných center nám vždycky dali vlastně vstupenky pro pěstouny, ale i jejich děti zadarmo. Nesmírně si právě vážím toho, že vlastníci těchto rodinných center jsou takhle velkorysí a že opravdu otevřou své brány. Tak jako pěstounské rodiny otevírají své náruče svým dětem. Takže díky za to moc," řekla Petra Pecková (STAN), hejtmanka Středočeského kraje.

"Jsme moc rádi, že nás Středočeský kraj přizval ke spolupořádání takovéto parádní akce. Majaland Praha je rád, že může být součástí," řekl Miroslav Ducháč, ředitel Majaland Praha.

Středočeský kraj, stejně jako celé Česko, se s nedostatkem pěstounů potýká už dlouhodobě. Proto stále patří mezi hlavní priority vedení Středočeského kraje podpora pěstounské péče. Stále je totiž potřeba umístit zhruba pětistovka dětí z dětských domovů. Proto také kraj vloni v budově úřadu vybudoval pracoviště, které má sloužit ke zprostředkování náhradní rodinné péče a poradenství v pěstounské péči či osvojení.

"My jsme loni spustili velkou kampaň, která se vlastně nese v duchu I ty můžeš být pěstounem, protože každé dítě potřebuje lásku. A musím říct, že ta kampaň má výsledky, protože se nám meziročně zvýšil počet pěstounských rodin na přechodnou péči o devět rodin. Nicméně stále těch pěstounů není úplně tolik, kolik bychom chtěli, protože bychom byli nejradši, aby každé dítě mělo možnost vyrůstat v pěstounské rodině nebo vyrůstat v zázemí, které je rodinného typu, ne v ústavní péči," řekla Petra Pecková (STAN), hejtmanka Středočeského kraje.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu