• Načítám...
>

Hejtmanka a krajští radní navštívili Sedlčany a okolí

.

Reklama

V rámci svého posledního výjezdu po regionu navštívila středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN) a krajští radní Sedlčany a okolí. Jejich první zastávkou bylo Zemědělské družstvo v Krásné Hoře nad Vltavou.

„Je to zemědělské družstvo, ve kterém jsme viděli samozřejmě jejich chov, zejména čestru. To znamená krávy a narozená telátka. Povídali jsme si o rozvoji toho zemědělského družstva,“ říká hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (STAN).

Další zastávkou bylo Střední odborné učiliště v Sedlčanech, které s družstvem úzce spolupracuje. Na výběr je tam hned z devíti učňovských oborů. Od opraváře zemědělských strojů až po kadeřníka, kuchaře-číšníka nebo cukráře. A sladké dobroty tam umí opravdu na jedničku. Další návštěva byla v sedlčanské firmě STROS, která se specializuje na stavební výtahy. A jsou v tom tak dobří, že je vyváží prakticky do celého světa.

„Je to ve více než 56 zemích světa, největší zákazníci jsou Spojené státy, Kanada, Velká Británie, Austrálie, ale i třeba Saudská Arábie nebo Emiráty, kam dodáváme průmyslové výtahy, speciální výtahy na výstavbu a obsluhu mostů, v Turecku máme dva výtahy,“ vysvětluje Ladislav Filip, generální ředitel společnosti STROS - Sedlčanské strojírny, a.s. 

Další kroky už pak směrovaly do společnosti Zemanka, která se s výrobou přestěhovala právě do Sedlčan. 

„Je to společnost, která vyrábí sušenky v bio kvalitě a která shodou okolností spolupracuje i s naším Středočeským inovačním centrem, protože část té výroby je zaměřena i na cirkulární ekonomiku, to znamená provozy, které nějaké své výrobky a produkty zpracovávají. Třeba v Salaterii se dělají šťávy z ovoce, ze zeleniny, mimo jiné také z řepy, tak ten produkt, který z toho zbyde, tak Zemanka z něj dělá výborné řepné sušenky,“ popisuje Petra Pecková (STAN), hejtmanka Středočeského kraje.

Posledním bodem byla jako obvykle plodná diskuse s občany. Šlo zároveň o poslední takovou diskusi v rámci tohoto funkčního období a poslední výjezd Rady Středočeského kraje do regionů. Během nich vedení kraje objelo všech 26 obcí s rozšířenou působností, tedy největších měst. Nějakou dobu ve výjezdech sice bránil covid, ale pak se vše rozjelo naplno a na nikoho se nezapomnělo. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu