• Načítám...
>

Kukuřičná bludiště letos suplují školu

Česko je plné originálních nápadů. Jedním z nich je i kukuřičné bludiště. Těch najdete v Česku hned třináct na dvanácti různých místech, protože v Brně mají hned dvě. Kousek za Prahou v obci Klíčany se nachází jedno z nich, kam jsme také zavítali. Každé bludiště má svůj originální plánek. Letošním tématem je Zpátky do školy a v Klíčanech se návštěvníci, mezi kterými jsou nejčastěji rodiny s dětmi, mohou učit anglicky a nebo si angličtinu formou vtipných hádanek hezky zopakovat. Otevřeno je až do 30. září, pak už kukuřici i s bludištěm posekají kombajny.

Reklama

Kukuřičná bludiště v Česku vstupují letos už do své osmé sezony. A ti, co se vydají na bloudění bludištěm, se mohou těšit na několik novinek.

"Letos máme klasické labyrinty. Rozdíl mezi bludištěm a labyrintem je ten, že labyrint má jeden vchod a jiný východ a je uzpůsobený tak, že skrze otázky a správné odpovědi musí lidé najít ten východ," řekl Michal Janich - team leader Kukuřičáci.

Každé bludiště má svůj originální plánek. Letošním tématem je Zpátky do školy. Tady v Klíčanech se zaměřili na angličtinu. 

"Otázky z angličtiny jsou velmi jednoduché, takže si to někdo jen osvěží, možná se i něco dozví a někdo se i něco nového naučí. Takže tady máme angličtinu a v jiných polích je dějepis, zeměpis, aby se děti i o prázdninách školně zabavily," řekl Michal Janich - team leader Kukuřičáci.

Bludiště můžete navštívit běžně přes den, ale mimořádně také v noci, kdy je připravené noční bloudění, vybrat si navíc můžete, zda ho chcete absolvovat se strašením nebo bez. A kdybyste náhodou neměli cestu kolem Klíčan kousek za Prahou, tak nemusíte zoufat, kukuřičná bludiště mají i jinde.

"Letos máme 13 bludišť na 12 místech, je to z toho důvodu, že v Brně jsou dvě a jsou rozmístěna tak, aby to dávalo nějakým způsobem smysl. Nejblíže je Klíčany - Kladno, je to všechno na našich stránkách, takže tam se návštěvníci mohou vše dočíst," řekl Michal Janich - team leader Kukuřičáci.

Bludiště je otevřené každý den od 9 ráno do 8 hodin večer až do 30. září. Na stránkách kukuricaci.cz najdete vše potřebné, včetně toho, zda bludiště není náhodou z důvodu deštivého počasí zavřené.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu