Nymburk chystá renovovaci areálu Na Hasičárně

Prostor mezi Labem a zimním stadionem v Nymburce, takzvaný areál Na Hasičárně, čeká v příštích letech rekonstrukce. Do roku 2020 se tu místní obyvatelé dočkají nejen vylepšené cyklostezky a opraveného skateparku, ale také zcela nového multifunkčního hřiště.

Reklama

Areál Na Hasičárně je mezi obyvateli Nymburka známý a místní radnice plánuje jeho revitalizaci. Tento prostor mezi Labem a zimním stadionem tak již brzy ožije. 

"Chtěli bychom tady udělat nový skatepark místo toho provizorního, narovnat cyklostezku a udělat nové multifunkční hřiště," řekl Jan Ritter, místostarosta města Nymburk. 

Asi nejpodstatnější změnou projde skatepark. Ten současný, jak ho místní znají, je už nevyhovující a tak dojde na jeho kompletní rekonstrukci. 

"Tady jsou nějaké prvky umístěné na asfaltové ploše. Dnes už se tímto způsobem skateparky ani nedělají. Chceme mít soudobý skatepark, který je vytvořen z betonového monolitu se všemi prvky i většího rozměru tak, aby tady mohlo i více lidí fungovat," řekl Jan Ritter. 

Kromě skateparku se místní dočkají také nového hřiště. To má být multifunkční tak, aby se na něm dal hrát jak basketbal, tak i fotbal, volejbal nebo např. tenis. Na radnici myslí ale také na cyklisty. 

"Tady vede podél Labe cyklostezka regionálního významu, přitom v tomto místě je tam značka, aby cyklisté sesedli z kola. Je úzká, jsou tam ostré úhly. My ji chceme trochu narovnat, vést ji přímo přes ta hřiště tak, aby mělo dostatečnou šířku a žádné ostré úhly. Z území na tom cípu, kde se vlévá do staré hrazení do Labe, by z toho vznikla klidová zóna pro relaxaci a výhled na řeku," řekl Jan Ritter.

Park tak bude určen opravdu pro každého. Jeho rekonstrukce bude rozdělena do 3 projektů a kompletně by revitalizace mohla být hotova do roku 2020.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Laboratoře PVK

Více PR článků
Zavřít reklamu