• Načítám...
>

Hejtmanka předávala ceny osobnostem kraje

Hejtmanka Středočeského kraje poprvé rozdávala tzv. Ceny hejtmanky. Ty si odnesly osobnosti, které reprezentují kraj nebo přispěly k jeho rozvoji. Cenu si ze slavnostního večera kutnohorského GASKu odneslo celkem osm osobností.

Reklama

Plastiku v podobě křišťálového květu v krajských barvách dostaly výrazné osobnosti Středočeského kraje. Vůbec poprvé se udílely ceny hejtmanky.

"Středočeský kraj byl jeden z posledních krajů, kde krajská vláda neohodnocovala významné lidi, kteří přispěli k věhlasu kraje nebo k životu v kraji. Takže jsem ráda, že se nám to podařilo realizovat a doufám, že dnešním dnem začíná tradice, která dlouho potrvá," řekla Jaroslava Pokorná Jermanová, hejtmanka Středočeského kraje.

Odměněno bylo celkem 8 osobností a ceny se udílely např. v kategoriích sport, podnikání, kultura, věda, společenská odpovědnost nebo hrdinský čin.

"Byla to taková obří nahodilost, protože já jsem jel jinou cestou, než jsem chtěl jet domů. Čirou náhodou jsem si všiml, že jsou koleje ve sněhu směrem do rybníka a také jsem si všiml, že v tom rybníku svítí světla," řekl Daniel Vepřek, držitel ceny hejtmanky v kategorii hrdinský čin.

Daniel Vepřek pak zachránil z auta zaklíněného tonoucího řidiče. Sám ale svůj čin nepovažuje za nijak výjimečný. Renata Hlaváčková zase stojí u zrodu závodu Jenštejnská pětka.

"Určitě takových lidí je hodně, kteří se dobrovolně věnují něčemu, co stojí moc času. Jenštejnská pětka mě stojí zhruba půl roku práce, proto je pro mě hodně důležitá a je to úžasný pocit, že někdo tu vaší práci vidí a někdy i ocení," řekla Renata Hlaváčková, kategorie společenská odpovědnost - sport.

Laureátům ceny večer zpříjemnila i Iveta Blanarovičová a její charitativní projekt La Sophia. Ten pomáhá talentovaným opuštěným dětem.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu