Vedení Rakovníka má smělé plány

Radnice v Rakovníku má od začátku listopadu nové vedení. Starostou města se stal občanský demokrat Luděk Štíbr, místostarostou pak je Jan Švácha z TOP 09. Jaké jsou priority a program nového rakovnického vedení se dozvíte v následují reportáži.

Reklama

Nové vedení rakovnické radnice má na následující čtyři roky několik zajímavých vizí, které by ve městě rádo uskutečnilo. Jednou z priorit je oživení Husova náměstí.

"Život na tom náměstí není takový, jaký si ho asi představujeme, centrum se vylidňuje, je tady složité obchodování. Obchody tady zanikají. To se týká i kulturního vyžití. Kromě organizací tradičních kulturních akcí bychom rádi zavedli nějaké nové, které by přilákaly obyvatele do centra města," řekl Luděk Štíbr, starosta města Rakovník.

I místostarosta Jan Švácha by rád oživil centrum města, v jeho případě vzdělávací institucí.

"My jsme šli do předvolebního klání s tím, že chceme, aby byla vybudovaná nová knihovna. Ta by měla být na Žižkově náměstí. Máme tam tři domy, které by bylo možné přestavět na to víceúčelové studijní centrum. Díky tomu by mohl vzniknout na Žižkově náměstí určitý kampus, který by svírala jednak ta knihovna, kostel a školy - gymnázium a 2. ZŠ," řekl Jan Švácha, místostarosta města Rakovník.

Nové vedení Rakovníka ale myslí i na sportovce.

"Je tady sportovní hala v majetku jiného subjektu a my bychom rádi ten objekt převzali do svého vlastnictví a pokusili se tu halu zrekonstruovat tak, aby vyhovovala i jiným sportům, které potřebují trošku větší plochu na sportování. To se týká pozemního hokeje, florbalu a dalších," řekl Luděk Štíbr.

Rakovník také řeší problém s nedostatkem parcel pro byty a domy.

"My se budeme snažit nějakým způsobem městské pozemky, které jsou k dispozici, připravit tak, abychom umožnili občanům Rakovníka stavět na území Rakovníka a neutíkali jen do okolních obcí," řekl Luděk Štíbr.

Jako každé větší město se i Rakovník podle nového vedení musí vypořádat s parkováním.

"Ráno se nedá zaparkovat, lidé parkují nejen v okolí autobusového nádraží, ale všude v Rakovníku," řekl Jan Švácha.

Nové vedení města by také rádo pokračovalo v rekonstrukci veřejných prostor, škol a školek. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu