Kladno táhne filmaře

Místa, pro Kladeňáky často nevzhledná, mohou v budoucnu znamenat naopak prospěch a zviditelnění města. Co je na první pohled ošklivé pro urbanistu či obyvatele může být totiž zlatý důl pro filmaře. "

Reklama

Kladno spolupracuje s filmaři už dlouhodobě a tak i vítá vznik Středočeské filmové kanceláře, která hodlá nabízet filmařům nejen krásná zákoutí středních Čech a památky ale také třeba nejrůznější industriální artefakty. 

"Střední Čechy mají tu obrovskou výhodu, že jsou blízko Prahy, je tam dobrá dojezdová vzdálenost pro filmaře, což je pro ně důležité. Za druhé nabízejí všechny typy lokací, ať už jsou to nádherné hrady ve středních Čechách, zámky nebo industriální lokace," řekl Marek Černoch, ředitel Středočeské filmové kanceláře.

A takových staveb má právě Kladno na rozdávání a vedení města si moc dobře uvědomuje, co filmaři a jejich aktivity pro každou obec mohou znamenat. 

"My si myslíme, že jednak je to dobré v tom, že město někde figuruje, takže občané se mohou podívat a zjistit, že je něco natáčeno u nás. Pro město je samozřejmě důležité, i pro některé občany, že se nabírají komparsy, někde se lidé musí stravovat, někde se musí ubytovat, ne vždy je to jen v těch mobilních domech a podobně. Takže i toto je, myslím si, pro ekonomiku podstatně výraznější než to, co dostane město a ti živnostníci, kteří dodávají jednotlivé služby," řekl Dan Jiránek, primátor Kladna. 

Navíc místa, která lidé vidí ve filmu, je často lákají k návštěvě a tím se výrazně podporuje turistický ruch. 

"Když je film nebo seriál úspěšný, tak lidé se o to začnou zajímat sami. Víme, že my Češi jsme v podstatě nadšenci v těchto věcech. Nejde nám ale jen o českého turistu, i když ten je pro nás nejvzácnější a nejhodnotnější. Jde nám ale i o zahraničního, tedy i o zahraniční filmaře. Tam ten film, pokud dobře prodá to místo, tedy třeba připraví romantický příběh přímo o tom místě a je stěžejní kulisou příběhu, většina lidí to místo chce navštívit," řekla Markéta Wernerová, ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu.

Zájem filmařů sice v poslední době vzbuzují i kladenské obytné čtvrti, ale kulis, které možná žádná filmová produkce zatím neviděla, skrývají kladenská zákoutí tolik, že zmapovat je by byla asi práce na celý život.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu