V Benešově vyroste kruhový objezd

Lepší dopravní situaci v Benešově by měl vyřešit kruhový objezd. Ten v budoucnu vyroste na křižovatce ulic Tyršova a Nádražní v blízkosti nového parkovacího domu, který plánuje radnice vybudovat poblíž nádraží.

Reklama

Nově plánovaný kruhový objezd v Benešově má za úkol zjednodušit dopravní situaci v křižovatce ulic Nádražní a Tyršova. Jeho vybudování bude navazovat na stavbu parkovacího domu a přestavbu autobusového terminálu.

"Byl to požadavek policie, protože ten parkovací dům byl připojen pouze z jedné strany, takže musíme udělat kruhový objezd u Sokolovny tak, aby se do toho parkovacího domu u nádraží, které vyroste, zajíždělo z jedné strany, to je požadavek města," řekl Roman Tichovský, místostarosta Benešova.

Předpokládané náklady na vybudování kruhového objezdu u Sokolovny se odhadují na necelých 35 milionů korun. Přesná cena bude známa až po vysoutěžení dodavatelské firmy.

"Ten kruhový objezd nebude stavbou města, ale bude stavbou Středočeského kraje nebo Krajské správ silnic a město tam bude platit ty své stavební objekty, chodníky, osvětlení a to, co se týká města," řekl Roman Tichovský.

Město tato investice vyjde přibližně na 3 miliony korun. Na přelomu dubna a května by mělo být vydané stavební povolení a poté bude následovat soutěž na zhotovitele.

"Byla předána projektová dokumentace, takže v současné době kraj spolu s Benešovem podepíše smlouvu o tzv. společné smlouvě veřejných zadavatelů. Až to bude podepsáno, tak se vyhlásí tendr," řekl František Petrtýl, radní Středočeského kraje.

Realizace stavby by měla trvat 9 - 10 měsíců a začít by se mělo nejpozději na jaře roku 2020. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu