Na Monínci se stále lyžuje

Kdo si chce užít opravdové zimní radovánky, nemusí vážit cestu do hor. Pořádně si zalyžovat může přímo na Příbramsku a to i v případě, když všude kolem není po sněhu ani památky.

Reklama

Krajina na Příbramsku už se pomalu budí ze zimního spánku a nebude trvat dlouho a přijde jaro. Pro ty, kteří milují lyžování, žádná dobrá zpráva. Ale to neplatí pro Monínec.

"Ač se to nezdá, tak i ve středních Čechách máme sjezdovku, na které je jeden z nejmodernějších zasněžovacích systémů v ČR," řekl Martin Draxler, radní Středočeského kraje.

Tomu systému říkají Snowfactory a umí skutečné zázraky. Lyžovat se dá i v patnácti stupních nad nulou.

"Je to veliká lednička. Je tam voda a my z toho uděláme ledové šupinky, které mají jádro -5° C a díky tomu pomaleji taje a přežívá v těch teplotách kolem 15° C," řekl Jaroslav Krejčí, spolumajitel Ski areálu Monínec.

Na Monínci mají lyžařskou sezónu tedy hodně dlouhou. Začínají už v listopadu, když předtím pomocí Snowfactory připraví podkladovou vrstvu technického sněhu.

"Od půlky října do půlky listopadu sněží ve Snowfactory, vytvoříme podklad, rozjedeme horní část sjezdovky těch 600 metrů a pak čekáme na sníh, na mráz a pustíme normální zasněžování," řekl Jaroslav Krejčí.

V současné chvíli je na Monínci asi osmdesát centimetrů sněhu a lidé si tu zalyžují možná i o Velikonocích.

"Chceme určitě lyžovat do konce března a pak připravujeme přístavbu terasy, bazén a takové věci pro děti. Klidně budeme jezdit do Velikonoc, podle toho, do kdy bude zájem a do kdy bude sníh," řekl Jaroslav Krejčí.

Monínec ročně navštíví asi dvě stě tisíc lidí a Středočeský kraj ho zařazuje mezi místa s velkým potenciálem pro cestovní ruch. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu