Most v Domašíně komplikuje dopravu

Most v Domašíně na silnici číslo 112 v úseku mezi Benešovem a Vlašimí prochází rekonstrukcí. Až do léta musejí řidiči využít objízdné trasy. Tu ale kritizují zejména řidiči autobusů.

Reklama

Silnice č. 112 mezi Benešovem a Vlašimí prochází rekonstrukcí. Kvůli opravám mostu v Domašíně musí řidiči pro svou cestu zvolit okolní komunikaci vedoucí přes Znosim.

"V Domašíně byla práce na mostě přerušena z klimatických důvodů, tak podle smlouvy s tím, že tento most bude dokončen letos, práce budou zahájeny, jakmile to dovolí klimatické podmínky, protože v noci stále mrzne a beton má technologické postupy," řekl František Petrtýl, radní Středočeského kraje. 

Objízdnou trasu, která je široká pouze 3 metry často kritizují zejména řidiči autobusů. Podle jejich slov je nejčastějším problémem vyhýbání se na úzké vozovce protijedoucím vozidlům.

"Je to trasa, po které byli ochotni jezdit dopravci s autobusy tak, aby obsloužili ty obce, které na tomto úseku jsou," řekl Karel Kroupa, místostarosta města Vlašim.

"Tyto objízdné trasy plánují a dávají nám je příslušné silniční úřady a nadřízené orgány. Jedná se o policii, která nám toto podle dopravně inženýrských opatření navrhne," řekl František Petrtýl. 

Rozhodnutí je součástí projektu a je naplánované tak, aby měly spoje co nejkratší zpoždění. Rekonstrukce mostu a s ní související uzavírka probíhá od září loňského roku. Po jejím dokončení, které je plánované na červenec, čeká řidiče na silnici č. 122 další uzavírka. 

"Tato komunikace II/112 až na hranice se sousedním krajem je veliká investice. Tato zakázka je rozdělena do 4. Tyto komunikace jsou zhruba v délce 28 kilometrů," řekl František Petrtýl. 

Protože se jedná o větší stavbu, musí kraj pečlivě zkoordinovat, aby předešel případným dopravním komplikacím. Začít s další částí rekonstrukce silnice č. 112 by se mělo ještě letos a její dokončení je naplánované nejpozději na začátek roku 2021.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Laboratoře PVK

Více PR článků
Zavřít reklamu