Beroun investuje do sociálních bytů

Město Beroun připravuje výstavbu nových sociálních bytů. Ty plánuje vybudovat v podkroví komunitního centra v Bezručově ulici. Vzniknout by měly v tomto objektu i dvě nové třídy mateřské školy.

Reklama

Komunitní centrum v Bezručově ulici v Berouně se začne v následujících měsících proměňovat.
"V původních prostorách bychom rádi vybudovali 9 sociálních bytů. Jedná se o byty pro naše potřebné spoluobčany, kteří se dostanou do nějaké svízelné situace nebo si nemohou dovolit platit klasické tržní nájemné," řekl Michal Mišina, místostarosta města Beroun.

Na stavbu bytů dostalo město dotaci ve výši 90% a začít stavět by se mělo ještě v tomto roce.

"Vesměs se tady jedná o garsoniéry. To je většina těchto bytů. Měly by tam být i 2 větší byty, protože se může stát, že do svízelné situace se dostane i rodina, tak abychom dokázali nabídnout i takto veliké byty. Předpokládáme, že se nám stavba protáhne až do příštího roku, takže předpokládáme, že někdy příští rok touto dobou bychom měli mít byty připravené pro nájemníky," řekl Michal Mišina.

A to nebude jediný stavební zásah, který komunitní centrum v Bezručově ulici čeká.

"Přízemí je v současné době prostor, který je užíván školkou. Druhou polovinu obývá denní stacionář lidí bez domova. Vzhledem k tomu, že není úplně ideální kombinace těchto dvou provozů v tomto místě, pro lidi bez domova jsme našli jinou lokalitu a místo tohoto prostoru budou postaveny 2 třídy pro školku, která se tím pádem rozšíří," řekl Michal Mišina.

Nové třídy školky na tomto místě budou potřeba. A to i z toho důvodu, že v blízkosti vyrůstá developerský projekt s desítkami bytů.

"Tam bychom rádi, aby se letos v průběhu září mohli do těchto tříd nastěhovat. Už máme podané výběrové řízení na dodavatele," řekl Michal Mišina.

Stavebníky tam čeká v následujícím zhruba půl roce velký zápřah.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu