• Načítám...
>

Ochrana měkkých cílů je společnou aktivitou odborníků

V hotelu Olšanka se konala konference na velmi potřebné téma. Organizátory akce byla Komora podniků komerční bezpečnosti České republiky, Česká pobočka AFCEA ve spolupráci s Českým vysokým učením technickým v Praze. Konference je organizována týmem specialistů – odborníků z oblasti bezpečnosti s cílem posílit bezpečnostní povědomí a odolnost naší společnosti vůči současným hrozbám.

Reklama

Na půdě pražského hotelu Olšanka se konala konference, která se zaměřila na aktuální témata a trendy v oblasti ochrany obyvatelstva i ochrany měkkých cílů proti hybridním hrozbám. Termín „měkké cíle“ je označení používané pro místa s vysokou koncentrací osob a nízkou úrovní zabezpečení proti násilným útokům.

"Je to pro mě velmi vzácná příležitost, která mě velmi těší, protože to je v pořadí už zhruba 7. konference, kterou naše organizace pořádá, jejímž smyslem je přiblížit komplexní pohled na problematiku ochrany měkkých cílů, zejména v dnešní době, kdy ta globální i domácí rizika sílí, což si každý určitě uvědomuje. Nechceme to dělat jako monotématickou záležitost, proto je zde celá škála velmi vysoce kvalifikovaných přednášek, které přednáší špičkoví odborníci," řekl Václav Jahodář, prezident, Komora podniků komerční bezpečnosti ČR.

"Je to už několikátý ročník této konference a my máme velkou radost, že se účastnilo vůbec nejvíce posluchačů tento rok, konference je koncipována jako takový průsečík spolupráce nejen v oblasti bezpečnosti, ale i v oblasti dalších souvisejících trendů a je to o spolupráci hlavně mezi bezpečnostními a nebezpečnostními složkami, ale snažíme se do toho zahrnout i další pomáhající profese," řekla Barbora Vegrichtová, pedagogická a akademická pracovnice, Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT.

"Já to pracovně nazývám, že ta konference je barevná, že ta témata jsou barevná, není to nudné, není to monotematické, právě tak, aby to zaujalo všechny, protože to spektrum toho problému je skutečně široké a naším smyslem je, aby odborníci z jednotlivých problematik navzájem pochopili i ta druhá témata a mohli navázat i lepší spolupráci, lepší komunikaci, tady se poznat neformálním způsobem, což je k tomu ideální platforma a o to se vždy snažíme, protože to je obrovský benefit těchto akcí, to poznávání a sbližování se," řekl Václav Jahodář, prezident, Komora podniků komerční bezpečnosti ČR.

Jedním z hlavních cílů konference bylo otevřít nová aktuální témata, současně představit nástroje a prostředky, inovace a postupy, jak čelit současným bezpečnostním hrozbám a jak udělat Českou republiku bezpečnější.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu