Rada vyhlásila klimatický závazek Prahy

  • 18. června 2019,
  • 11:58,
  • PRAHA,
  • Lukáš Kubát

Hlavní město chce mít do roku 2050 nulové emise CO2. Tento klimatický cíl schválili pražští radní. Pro jeho naplnění bude potřeba učinit několik kroků. Prozradí vám je Lukáš Kubát.

Reklama

Rada hlavního města vyhlásila klimatický závazek Prahy.

"Znamená to, že Praha si uvědomuje, že naše planeta je v klimatické nouzi. A proto vyhlašuje tento klimatický závazek. Praha do roku 2030 sníží vypouštění emisí CO2 minimálně o 45%," řekl Petr Hlubuček, náměstek primátora hl. m. Prahy.

Do roku 2050 by pak měly být emise CO2 v hlavním městě na nule. Připravuje se tak plán nutných opatření. Ten má 4 základní oblasti - udržitelná energetika, oběhové hospodářství, které využívá biosložek z odpadů nebo udržitelná mobilita.

"My bychom určitě chtěli jít cestou elektromobility. To znamená aby město intenzivně pracovalo na zřízení těch nabíjecích stanic. Potom abychom co nejdříve dostali ty elektrické zásuvky do města. Mohly by být instalovány na našich inteligentních sloupech veřejného osvětlení," řekl Petr Hlubuček.

Adaptovat na změnu klimatu by se podle radních mělo i samotné město.

"Abychom více stavěli domy se zelenými střechami, fasádami, více zadržovali vodu v krajině a předcházeli těm tepelným ostrovům v centru města," řekl Petr Hlubuček.

Ke snížení emisí by mělo přispět i mýto. To by za vjezd do centra metropole měly zaplatit vozy s vysokou emisní třídou.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu