Městská policie chce pořídit elektromobily

  • 23. srpna 2019,
  • 16:06,
  • PRAHA,
  • Kristýna Svobodová

Městská policie připravuje veřejnou zakázku na nákup elektromobilů. Pomáhat by měly výhradně lidem na tísňové lince. Pokud se osvědčí, v budoucnu jich městská policie chce mít až 70. Novinářům to oznámil ředitel městské policie Eduard Šuster.

Reklama

Vůbec poprvé v historii městská policie zvažuje nákup 4 elektroautomobilů. Vozy teď strážníci testují. Pokud se osvědčí, sloužit budou primárně lidem na tísňové lince 156.

"To znamená, že budou tato vozidla sloužit občanům v okamžiku, kdy budou potřebovat pomoc. My vývoj v té elektromobilitě sledujeme už zhruba 4 roky a jsme přesvědčeni, že budoucnost vozového parku ve velkých městech, zejména v Praze u bezpečnostních sborů, je jednoznačně v té elektromobilitě," řekl Eduard Šuster, ředitel Městské policie hl. m. Prahy.

Elektroautomobil v policejním provedení ale musí splňovat řadu kritérií. Důležité jsou pro strážníky např. velikost auta, rychlost nabíjení a délka dojezdu.

"Dnes už se ten dojezd u těchto typů vozidel pohybuje nad 400 kilometrů. Doba nabíjení se zkrátila pod 1 hodinu a to jsou asi ty základní parametry pro to, aby vůbec to auto bylo schopné jezdit na tísňových linkách," řekl Eduard Šuster.

Minimálně rok teď strážníci budou elektroautomobily testovat v ostrém výkonu služby. Pokud se osvědčí, chce městská policie do budoucna pořídit další.

"Podle těch výsledků ve smyslu poměru ceny a výkonu, v porovnání se stávajícími vozidly se spalovacím motorem, pak navrhnout masivní obměnu vozového parku ve prospěch elektromobility. Chceme to udělat v Praze i díky tomu, že Praha se zavázala do roku 2030 snížit emise CO2 o 45%," řekl Eduard Šuster.

Pokud vše půjde dobře, 4 automobily by městská policie mohla začít využívat už v polovině příštího roku. Jejich předpokládaná hodnota je 7,2 milionu korun. Vedení policie ale v rámci konkurenčního boje předpokládá, že by výsledná částka mohla být nižší.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu