• Načítám...
>

Tramvajové zastávky v Dělnické ulici se opravují

  • 3. srpna 2018,
  • 10:25,
  • PRAHA,
  • Natálie Forsterová

Praha zahájila opravy tramvajových zastávek Maniny v Dělnické ulici. Cestující proto musí počítat s jejich dočasným přemístěním. Změna potrvá několik měsíců.

Reklama

Dělnická ulice v Praze 7. Hlavní město tady zahájilo rekonstrukci tramvajových zastávek Na Maninách v rámci projektu Praha bez bariér.

"Příprava opravy této zastávky probíhá poslední rok a půl. Budou se zde překládat sítě, takže se rovnou udělá oprava chodníku, jak je v posledních letech zvykem, že se opraví vše rovnou, aby se nemuselo za 2 roky znovu dané místo rozkopávat. Samozřejmě to způsobí nepříjemnosti, ale to, že potom ta zastávka bude pro chodce a nastupující do MHD bezpečnější, to je zásadnější, než ten krátký diskomfort," řekl Petr Dolínek, náměstek primátorky hl. m. Prahy. 

"Budou se opravovat obě zastávky v obou směrech. Jedná se ve výsledku o zastávku vídeňského typu," řekl Petr Smolka, generální ředitel Technické správy komunikací. 

Dělnickou ulicí denně projede téměř tisíc tramvají. Nyní musí cestující počítat s tím, že jsou kvůli opravám jejich zastávky přemístěné, a to v obou směrech.

"Bylo domluveno s dodavatelem, že občané informováni budou. To se stalo, dostali informace na domy a dodavatel hovořil s většinou lidí v okolí. Některé domy, současně s tou realizací, chtějí opravit svou fasádu a více ji odizolovat. S ohledem na to, že tady 30 let byl tento stav zastávek a teď jsou pouze posunuté na jiné místo, tak ten komfort nastupování zůstává dočasně stejný, nic se nezhoršilo, zastávky jsou jen v jiné poloze," řekl Ondřej Mirovský, místostarosta MČ Praha 7.

Rekonstrukce tramvajových zastávek vyjde město na 30 milionů korun. Hotovo by mělo být v listopadu.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu