V Praze 6 mají novou mateřskou školu

  • 6. března 2019,
  • 0:50,
  • PRAHA 6,
  • Kristýna Svobodová

Praha 6 chce na svém území postupně zvyšovat kapacitu mateřských škol. Vedení radnice nyní otevřelo novou budovu ve Vokovicích, která by děti měla vést na základě výchovně vzdělávacího programu Montessori.

Reklama

V pražských Vokovicích byla slavnostně otevřena nová mateřská škola. Ta má zatím nahradit stávající budovu, která už nevyhovuje provozním podmínkám.

"Snažíme se v rámci celé Prahy 6 zvyšovat kapacity našich školek a tento pozemek k tomu byl vhodný, takže se vlastně jedná jen o rozšíření té stávající školky. Původní budova půjde k zemi, protože už je zastaralá, nevyhovující a nejde rekonstruovat. Na jejím místě také vyroste nový pavilon," řekla Marie Kubíková, radní MČ Praha 6.

Projekt na jeho výstavbu ale teprve vzniká. V budoucnu by tu měl vyrůst přízemní pavilon malého rodinného typu. Protože spolu ale v budoucnu budou sousedit dvě školky, není ani nová budova velkokapacitní.

"Je to naprosto minimalizovaná školka v minimálním rozsahu, protože navazuje na stávající vedlejší základní koncept, že jedna třída má zelenou a modrou, promítá se to jak v podlahách, tak i v koupelnách," řekl Luboš Pata, architekt.

"Na té školce nejvíce oceňuji to, že má zelenou střechu, že je prorostlá různými travinami, mechy a tak dále. Je to zatím jediná školka v Praze 6 takového druhu," řekl Ondřej Kolář, starosta MČ Praha 6.

Nová MŠ ve Vokovicích pojme celkem 50 dětí a bude fungovat na principech výchovy Montessori.

"Montessori vlastně vytvářela prostředí, které je připravené pro děti, aby je motivovalo k činnosti, aby si to vybíraly samy, abychom jim my neříkali, co mají dělat, ale aby si v rámci potřeb nacházely ty své pomůcky, byly co nejvíce samostatné a my je vedli k tomu, aby to dokázaly samy," řekla Lenka Smejkalová, ředitelka ZŠ Vokovická.

Celkové náklady na stavbu nové mateřské školy v pražských Vokovicích včetně vybavení prostoru přišly na 30 milionů korun.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Laboratoře PVK

Více PR článků
Zavřít reklamu