• Načítám...
>

Divadlo D21 uvedlo nové představení pro děti

  • 13. června 2018,
  • 19:46,
  • PRAHA,
  • Kristýna Svobodová

V Divadle D21 připravili hru pro nejmenší diváky. Pohádka na motivy díla Boženy Němcové má děti od tří let vzít na putování za srdcem krásné princezny. S princem Bajaja se totiž vydají na cestu plnou fantazie, zkoušek i dospívání.

Reklama

Zažít dobrodružství, nabýt zkušenosti, pokořit zlého draka a získat lásku. Klasická pohádka jedné z nejznámějších českých spisovatelek nyní ožívá na prknech pražského divadla.

"Je to pohádka divadla D21, vychází samozřejmě z předlohy Boženy Němcové, která jí měla ve své sbírce a my jsme se daleko více zaměřili na pozdější adaptaci pro divadlo Jiřího Augusty. My jsme si to libreto vzali, zároveň to nehrajeme jen s loutkami, ale s živými herci," řekl Jakub Šmíd, režisér.

"Já jsem princeznu nikdy nehrála, ač je to můj veliký sen a nevěděla jsem, že to bude zrovna v této pohádce. Je to jedno, jestli je to zrovna princezna nebo hrajete jinou pohádkovou bytost, je to jako každá jiná práce. Ti diváci jsou malí, ale je potřeba je nepodceňovat," řekla Kristýna Podzimková, představitelka princezny.

Obecně totiž právě děti díky své bezprostřednosti patří k nejpřísnějšímu publiku. Snad pro všechny tvůrce pohádkových inscenací tak představují zvláštní disciplínu.

"Děti jsou obecně daleko kontaktnější v divadle, jsou také daleko náročnější rsp. neberou si příliš servítky s tím, když se jim to představení příliš nelíbí, tak to velmi hlasitě dávají najevo," řekl Jakub Šmíd.

"Ty děti se většinou cítí jako součást toho," řekl Matouš Zah, představitel prince Bajaji.

"Ono to k dětskému divadlu asi patří. My po nich nechceme, aby seděly, nic neříkaly, ale aby se nějak projevovaly," řekla Kristýna Podzimková.

Nejmenší diváci se ale nesmí začít nudit. Představení musí být nápadité a více než kdekoli jinde by mělo klást důraz na představivost obecenstva.

"Snažíme se to kombinovat, aby to bylo pořád pestré a aby se pořád něco dělo, není možné těm dětem ukazovat jen nějakou statickou nudu. My máme takovou pohádku, kde se pořád bojuje, aby byly děti zaujaté," řekl Jakub Šmíd.

"Je to inspirované dětskými hrami, kdy si děti vytáhnou to, co najdou a představují si, že klacek je žezlo a ty tyče potom fungují jako království nebo klec, les a podobné věci," řekla Lenka Odvárková, scénografka.

Dostali jsme se až k velmi imaginativnímu tvaru, protože nemáme žádnou realistickou scénu a pracujeme jen s pár tyčemi a s jednoduchými nástroji a hračkami. Tím se snažíme těm dětem představit ten "bajajovský" svět," řekl Jakub Šmíd.

Ten mohou v divadle D21 navštívit děti už od 4 let. Pravidelná představení jsou uvedena na webových stránkách, kde je možné také rezervovat vstupenky. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu