• Načítám...
>

V Davli se mění povrch vozovky, dopravu řídí semafory

Mezi Měchenicemi a Davlí v okrese Praha - západ ve Středočeském kraji probíhá druhá část první etapy oprav silniční komunikace II/102. Opravy jsou nyní komplikovanější hlavně z toho důvodu, že z jedné strany komunikace dochází k omezením kvůli obrubám od chodníků. Probíhá tam hlavně frézování, sanace a pokládka nové asfaltové vrstvy a výměna svodidel. Práce si vyžádaly i omezení v dopravě, která je řízena semafory. Hotovo by mělo být do poloviny listopadu tohoto roku, ale pokračovat se bude i v dalším roce. Náklady na opravy se vyšplhaly na 29 milionů korun.

Reklama

Na úseku mezi Měchenicemi a Davlí v okrese Praha - západ ve Středočeském kraji probíhá druhá část etapy oprav silniční komunikace II/102. První část už je zdárně hotová.

Petra Kučerová, tisková mluvčí Krajské správy a údržby silnic: „Tam proběhlo standardně frézování, sanace a následná pokládka nové asfaltové vrstvy, výměny svodidel, zkrátka všechno, co je potřeba k opravě nové silnice. Nyní probíhá druhá část, která už zasahuje i do obytné zóny obce Davle.“

Opravy jsou nyní komplikovanější hlavně z toho důvodu, že z jedné strany komunikace dochází k omezením kvůli obrubám od chodníků. Probíhá tam ale v podstatě to samé, co v první části. Jde tak opět o frézování, sanaci a pokládku nové asfaltové vrstvy a rovněž se vymění i svodidla. Práce si pochopitelně vyžádaly také omezení v dopravě.

Petra Kučerová, tisková mluvčí Krajské správy a údržby silnic: „Stejně tak jako když se opravovala silnice ve Štěchovicích, tak i tady je třeba vyřešit dopravu, která je řízena semafory. Samozřejmě, že ve špičkách provozu, to znamená ráno a odpoledne, to může způsobit delší zdržení, ale to přináší každá oprava silnice. Buď je součástí objízdná trasa anebo to řešíme řízením semafory, takže tímto se řidičům omlouváme a děkujeme za jejich trpělivost.“

Hotovo by mělo být do poloviny listopadu tohoto roku. Náklady na opravy se vyšplhaly na 29 milionů korun. Příští rok budou opravy pokračovat v intravilánu Davle. Práce budou probíhat po etapách s nutností celkové uzavírky. Celý úsek by měl být opravený během letních prázdnin příštího roku.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu