• Načítám...
>

Žáci ZŠ Brána jazyků roztančili Žofín

  • 9. května 2024,
  • 13:09,
  • PRAHA 1,
  • Kristýna Svobodová

Tradiční ples Základní školy Brána jazyků městské části Praha 1 v reprezentačních prostorách paláce Žofín opět překvapil bohatostí svého programu. Spokojeni byli rodiče, děti a tančil i učitelský sbor. Nezapomenutelným okamžikem bylo stužkování žáků.

Reklama

Reprezentační prostory paláce Žofín v Praze hostily 29. ročník plesu Základní školy Brána jazyků. Žáci devátých tříd se tady symbolicky rozloučili s povinnou školní docházkou.

,,Je to ples školy Prahy 1. My máme pět základních škol, toto je naše největší škola, Brána jazyků. Je to ples, který má už velkou tradici, je to už 29. ročník," řekl místostarosta Prahy 1, David Bodeček (BEZPP).

Plesu se letos zúčastnily čtyři třídy devátých ročníků. Žáci celý večer zahájili slavnostním nástupem a tradičním předtančením.

anketa

,,Ten tanec, nějaké části jsem trochu pokazil, ale to nevadí, protože jak nás bylo hodně, tak to nebylo tolik vidět, ale zatím si to užívám."

"Já jako sedmák, který to bude mít za dva roky, si myslím, že je to skvělé a přeji jim to."

"Je to jedna z akcí, na které nelze zapomenout."

Se základní školou se navíc letos neloučili jen žáci, ale také jejich ředitel Petr Tlustý, který ve vedení školy působil od roku 2005.

,,Jdu do důchodu, už jsem vlastně v důchodu a kam se vrtnu, to nevím, nemám žádné plány, absolutní svoboda v důchodu. Považuji za úspěch, že se mi v době, kdy bylo mnohem méně dětí, než je teď, podařilo udržet dostatečný počet dětí v té škole a udržet zároveň vysokou kvalitu té školy," řekl ředitel ZŠ Brána jazyků Petr Tlustý.

,,Já si na něm vážím toho, že je velmi přátelský, že řeší problémy velmi kultivovaně, on byl jedním z těch hnacích motorů, myslím, že to bylo v roce 2013, kdy došlo ke spojení dvou škol a tu školu Brána jazyků, která je ve dvou budovách, a to ve Vojtěšské, kde máme 1. stupeň a na Uhelném trhu, vyzdvihl," řekl David Bodeček (BEZPP), místostarosta MČ Praha 1.

29. ples Základní školy Brána jazyků ukázal, jak netradičně se lze rozloučit s těmi, kteří vlastně už příští rok budou studovat jinde. My jim k tomu přejeme hodně zdaru. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu