• Načítám...
>

Praha 15 hostila přehlídku automobilových veteránů

  • 29. dubna 2024,
  • 9:59,
  • PRAHA 15,
  • Ondřej Švec

Dnešní auta jsou plná složité elektroniky, digitálních prvků a asistenčních systémů. Málokdo by si bez toho už automobily dovedl představit. Dříve se ale lidé museli spolehnout na vozy, které místo automatizace obstarávala výhradně ruční výroba. Byly to vozy zpravidla jednoduché, ale sloužily. A nejen takové vozy představil už čtvrtý ročník přehlídky veteránů Automobilové klenoty v Galerii Golf Hostivař. Návštěvníci si mohli zblízka prohlédnout jak vůbec první automobily, které připomínaly spíše kočáry s motorem a koly, tak i závodní speciály a další unikátní kousky.

Reklama

V městské části Praha 15 proběhl čtvrtý ročník přehlídky veteránů s názvem Automobilové klenoty. K vidění bylo pro návštěvníky celkem 53 krasavců na čtyřech kolech od samých počátků výroby automobilů až po novější modely. Akci si nenechal ujít ani starosta Patnáctky Michal Fischer (Společně pro Prahu 15).

"Městská část podporuje tuto akci dlouhou dobu, dlouhá léta a je to jedna z nejkrásnějších akcí, nejen u nás na Praze 15, ale i v republice není nic podobného, co by se odehrávalo. Jsme na to dostatečně pyšní a i účast pana primátora na dnešním zahájení říká, že to je hezká akce, která stojí za pozornost," řekl Michal Fischer (Společně pro Prahu 15) - starosta MČ Praha 15.

Právě primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda nejen, že aktuálně řídí celou Prahu, ale během svého života také řídil celou řadu vozů. K automobilům má dlouhodobě vřelý vztah a rád si tak přišel zavzpomínat na kousky, které zná ještě z dob svého dětství. 

"Je to skutečně ukázka toho, jak jsou lidé zruční a jak se ten svět vyvíjí. Každé to auto v té své historii má samozřejmě vzpomínky. Když ho vidím, tak si říkám, co asi dělalo, co vše zažilo. Je to nádherná věc," řekl Bohuslav Svoboda (ODS) - primátor hl. m. Prahy.

Celou akci slavnostně zahájil start legendárního závodního speciálu Z 6V vyrobený v roce 1928 Zbrojovkou Brno. Přezdívá se mu také Pekelník a pro svůj ohromující řev a oblaka dýmu z přeplňovaného dvoutaktního motoru je vlastně docela jasné, proč. 

Automobilové klenoty se konaly v areálu Galerie Golf Hostivař, což nabídlo jedinečné spojení zeleného sportu a motorů.

"Z těch 53 vozidel, co tady dnes mohou návštěvníci vidět, je tady naprostá většina, které mně se osobně líbí a které bych si pravděpodobně představoval mít ve své garáži. Já bych asi nemohl jmenovat, protože je jich opravdu hodně a jsou nádherná všechna," řekl Jiří Martinka - prezident Golf Clubu Hostivař.

Oproti předešlým ročníkům připravili organizátoři pro návštěvníky celou řadu novinek. Jednak se výstava přesunula z malého golfového hřiště na současné velké, kdy automobily byly rozmístěné kolem jezera, což jejich krásu ještě podtrhlo. Diváci zároveň v ceně vstupenky mohli navštívit Galerii Golf Hostivař, která představuje největší otevřenou galerii v republice s více než pětatřiceti díly nejvýznamnějších českých umělců. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu