V Praze 2 začalo Vinobraní na Grébovce

  • 20. září 2019,
  • 11:42,
  • PRAHA 2,
  • Natálie Forsterová

Reklama

V Praze 2 odstartoval další ročník oblíbené akce Vinobraní na Grébovce. Lidé se tak i letos mohou těšit nejen na výborné víno a jídlo, ale také na kvalitní burčák.

"Letos je to již 13. ročník. Zahajujeme tradičně na náměstí Míru, hlavní program je ale v sobotu v Grébovce. Proto se to také jmenuje Vinobraní na Grébovce. A jak to vzniklo?Já myslím, že je to naprosto jasné, že když Praha 2 má takovou úžasnou vinici, za kterou vděčíme Karlu IV. a všem dalším, kdo o to pečovali, tak bychom nemohli vinobraní neudělat," řekl Jaroslav Šolc, místostarosta MČ Praha 2.

anketa

"U nás si mohou koupit keramické nádobí ručně točené na hrnčířském kruhu. A nejen nádobí, ale i nějaké upomínkové předměty a třeba keramická přání do nového roku," řekla Jaroslava Pospíšilová, prodejce.

"Lidé si u nás mohou koupit různé druhy oliv, plněných papriček, plněných fíků, patizonů. Máme sýry na grilu," řekla Martina Hanušová, prodejce.

Kromě dobrého jídla a pití ale čeká i letos na návštěvníky bohatý program.

"Muzika, program pro děti, ukázky starých řemesel. Prostě zábava na krásné odpoledne pro celou rodinu. S vínem v ruce se dá poznávat historie a také se bavit a otvírat si duši," řekl Jaroslav Šolc.

Vinobraní na Grébovce se každým rokem těší velké oblibě nejen u místních obyvatel. Každoročně na tuto akci zavítá až 30 tisíc lidí.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu