Branická škola představila svou novou podobu

  • 15. června 2018,
  • 21:32,
  • PRAHA 4,
  • Jaroslav Šetlík

Svojí podobu představila obyvatelům Prahy 4 branická Základní škola Školní na dni otevřených dveří. Rekonstrukce budovy patří k největším investicím čtvrté MČ v oblasti školství a místní na ni mohou být náležitě pyšní.

Reklama

Základní škola Školní v Praze 4 se dočkala modernizace a nově zrekonstruovanou budovu představila místním obyvatelům v rámci DOD.

"Ještě před sedmi lety tady byly záměry tuto školu zrušit, budovu jako přebytečnou odprodat, naštěstí díky novému vedení školy se prokázalo, že škola je velmi životaschopná a i s plánovanou výstavbou, která v Braníku jednou v budoucnosti stejně bude, bude i velmi potřebná," řekl Jaroslav Míth, radní MČ Praha 4.

Rekonstrukce patří k největším investicím čtvrté MČ v oblasti školství. Ačkoli zůstal zachován historický ráz budovy, vnitřní prostory školy jsou velmi moderní.

"Důležité jsou akustické stropy, učitel nemusí křičet a přes to je slyšet po celé místnosti. Dále se nám povedly interiéry, vše je to v nádherných barvách, které jsme si sami navrhovali a vybírali společně s naší paní architektkou," řekl Jiří Vybíral, ředitel ZŠ Školní.

Zrekonstruované prostory nadchly nejen děti, ale i rodiče.

anketa

Praha 4 plánuje v investicích do školství pokračovat a rekonstrukce se tak dočkají i další zařízení.

"Nejblíže je k tomu asi ZŠ Jižní na Starém Spořilově, kde už se projektuje nástavba a zároveň výhledově víme, že budeme zvětšovat školu U Krčského lesa v blízkosti budoucí výstavby metra D," řekl Jaroslav Míth.

Budovu opravené branické školy stačí už jen vybavit nábytkem a s počátkem nového školního roku bude plně připravena pro vyučování. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Laboratoře PVK

Více PR článků
Zavřít reklamu