Praha 5 zná podobu Nového Barrandova

  • 29. července 2020,
  • 13:42,
  • PRAHA 5,
  • Lukáš Kubát

Vedení městské části schválilo uzemní studii, která se týká takzvaného Nového Barrandova. Tato nová čtvrť plynule naváže na sídliště Barrandov. Vznikne tu nové náměstí, velký park, škola, dvě školky, ale třeba i pošta nebo poliklinika.

Reklama

Sídliště Barrandov se pomalu rozšiřuje. Městská část Praha 5 teď schválila územní studii Nový Barrandov. Ta napovídá, jak by nová čtvrť měla vypadat.

"Zadáme novou územní studii pro toto území, aby zde vznikla plnohodnotná městská čtvrť a nikoliv jen noclehárna. Městská část vznesla ve svých požadavcích, že chce velký park pro sport a rekreaci. Chceme doplnit vybavenost, která současnému sídlišti chybí, jako jsou škola, školky, pošta, poliklinika. Chceme, aby to území bylo celkově koncepčně dořešeno," popisuje radní MČ Praha 5, Zdeněk Doležal.

Územní studii mělo na starost studio A69 architekti. A muselo najít průsečík mezi vizí městské části, developerů a vlastní urbanistickou představou, což nebylo jednoduché.

"My jsme tuto studii měli zadanou na přelomu let 2015 a 2016. Od té doby se proměňovala, ale principy, které jsme na začátku definovaly, zůstávají. Mezi ně patří lineární park, jasná hranice zástavby, která je čitelná a nepřekročitelná. Pak například i pěší prostupnost nebo systém odvodnění," popisuje architektka, Barbora Havrlová.

"První část, která byla s městkou částí projednána v roce 2017, už probíhá. Investor se například zavázal, že tu vybuduje nové náměstí, kde bude zastávka tramvaje a kde vznikne nová pošta. Ten návrh bude nyní představován veřejnosti, aby lidé mohli ovlivnit budoucí podobu náměstí. Co se týče dalšího území, tak tam je potřeba změna územního plánu," dodává Doležal.

Podrobně se se studií může veřejnost seznámit například na výstavě, která se na podzim uskuteční v Galerii G.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu