• Načítám...
>

Palmovka projde významnou proměnou

  • 6. května 2020,
  • 8:13,
  • PRAHA 8,
  • David Wilczek

Náměstí Bohumila Hrabala je aktuálně spíše točnou autobusů. To by se mělo změnit s výstavbou nového projektu One Palmovka nad stanicí metra. Souběžně se dvěma bloky domů vznikne i nové, důstojné náměstí nesoucí jméno autora, který je s tímto místem neodmyslitelně spojen.

Reklama

Barevná koláž na zdi objektu stanice metra Palmovka v ulici Na Hrázi je jedna z mála výrazných  připomínek v této městské části, která odkazuje na život a dílo jednoho z nejslavnějších českých spisovatelů, Bohumila Hrabala. To by se však mělo brzy změnit s výstavbou nového projektu. 

"Nejedná se pouze o jedno náměstí, které bude tvořit tento prostor, ale bude to i druhé náměstí blízko ulice Na Hrázi. Obě budou spolu takzvaně komunikovat. Současné náměstí Bohumila Hrabala bude součástí projektu kde vznikne komplex One Palmovka. Ta bude zahrnovat velký počet bytů, ale i obchodní parter," prozradil radní pro strategický rozvoj MČ Praha 8, Tomáš Hřebík.  

Vedení prahy 8 plánuje do rozhodování o nové podobě náměstí zapojit i veřejnost a to prostřednictvím různých aktivit. 

"Bude se jednat například o  komentované vycházky, výstavy nebo například průzkumy," uvedl koordinátor projektu za MČ Praha 8 a zastupitel Petr Pelc. 

Součástí nového náměstí se stane rovněž umělecké dílo inspirované osobností Bohumila Hrabala. Zda se bude jednat o sochu, městský mobiliář či jiný upomínkový prvek, mohou lidé hlasovat do konce května. 

"Již nyní mohou lidé hlasovat na webových stránkách palmovkated.cz například o tom, jak by měla vypadat upomínka Bohumila Hrabala," dodal koordinátor projektu za MČ Praha 8 a zastupitel Petr Pelc.   

Návrhy pak posoudí a následně vybere ten nejlepší odborná komise Galerie hlavního města Prahy. 

"Předpokládáme, že během května se dokončí projektové přípravy a definuje se prostředí pro budoucí pamětihodnost, připomínku Bohumila Hrabala. Je nutné říct, že bude nutné taktéž vybrat i vhodné místo, protože náměstí je poměrně velké," uvedla kurátorka veřejné plastiky Galerie hl. m. Prahy, Marie Foltýnová. 

Pokud půjde vše podle plánu začne přestavba nového náměstí Bohumila Hrabala během příštího roku. Dokončení se odhaduje na rok 2025 s tím, že ve stejné době by měl být dokončen i projekt One Palmovka, jehož součástí je výstavba dvou bytových domů.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu