Praha 8 vybírá projekty občanů

  • 19. října 2018,
  • 17:03,
  • PRAHA 8,
  • Natálie Forsterová

V Praze 8 se konalo již třetí veřejné setkání, na kterém lidé měli možnost představit své projekty pro oblast Kobylis. Radnice vyčlenila na ty nejlepší, o kterých v hlasování rozhodnou sami občané, 10 milionů korun.

Reklama

V jídelně ZŠ Burešova v Praze 8 se konala již třetí veřejná prezentace projektů pro oblast Kobylis. Nepřišli s nimi ale politici, nýbrž obyčejní lidé v rámci projektu Můj nápad pro moji čtvrť. Jeden z těch, který přišel se svým nápadem, byl i Jan Herget. 

"Já jsem přišel představit dětské vodní hřiště, protože jsme objevili pramen, tak chceme udělat studnu a rádi bychom udělali i kolovrátky a brouzdaliště, aby děti i přes léto měly kde si hrát a trochu se svlažit. Náš rozpočet je lehce přes 600 tisíc. Bude se realizovat v areálu Beachklubu Ládví, což je na Praze 8," řekl Jan Herget, obyvatel MČ Praha 8. 

Představily se ale i projekty s vyšším rozpočtem. Mezi ty patřil např. nápad na komunitní zahradu.

"Projekt je za necelé 2 miliony korun a mohl by přinést do oblasti komunitní zahradu, kde by si mohl každý zájemce pěstovat vlastní plodiny," řekla Kristýna Janyšková, Komunitní centrum Hrubého.

"Toto je třetí projednávání s veřejností. První proběhlo na Krakově v Bohnicích, druhé v Libni v ZŠ Bohumila Hrabala a třetí je teď v ZŠ Burešova. Na těch projednáváních, které už proběhly, jsme mimo jiné viděli trampolínu, která má sloužit k tomu, aby byly děti ochotné dlouho čekat na autobus," řekl Petr Vilgus, místostarosta MČ Praha 8.

Praha 8 zainvestuje jen ty nejlepší projekty v rámci tzv. participativního rozpočtu. 

"Participativní rozpočet, uznávám, že to je strašlivé slovo, já osobně tomu říkám občanský rozpočet, je tou nejlepší formou zapojení občanů. V tuto chvíli se v podstatě bavíme o tom, jak konkrétně pomoci MČ. Občané sami připraví projekt pro konkrétní místo, sami ho obhájí," řekl Petr Vilgus.

Radnice na realizaci těch nejlepších projektů vyčlenila 10 milionů korun. O tom, které projekty nakonec zrealizuje, rozhodnou lidé ve veřejném hlasování.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Laboratoře PVK

Více PR článků
Zavřít reklamu