• Načítám...
>

Senioři v Praze 9 se vzdělávali v prevenci kriminality

  • 12. června 2024,
  • 14:02,
  • PRAHA 9,
  • Jan Varga

Praha 9 pro své seniory připravila Senior akademii. Ta se zaměřovala na prevenci kriminality. Městští strážníci tak pravidelně v rámci čtrnácti přednášek vysvětlovali účastníkům, jaké problémy dnes seniorům hrozí a jak jim v případě nutnosti čelit.

Reklama

Ve vysočanské radnici rozdávali diplomy. Šli si pro ně absolventi v důchodovém věku, kteří se účastnili takzvané Senior akademie. Ta byla zaměřená na prevenci kriminality a účastníci se v rámci čtrnácti lekcí setkávali jednou týdně na zajímavých přednáškách.

"Každý týden probíhala přednáška na jiné téma. Například nutná obrana a krajní nouze, právní vědomí, základy první pomoci, domácí násilí a tak dále. Během těchto přednášek byli senioři seznámeni se základními informacemi a strukturou problematiky. Také jim byly nabídnuty určité rady a informace k ochraně osobního bezpečí nebo zabezpečení majetku," řekla Lenka Hofmanová, zástupkyně vedoucí odd. prevence MP Praha.

Přednášky na konkrétní témata se konaly moderní alternativní metodou podobně jako na univerzitě třetího věku. Seniorům chodili pravidelně přednášet ti nejpovolanější, strážníci městské policie, kteří mají bohaté zkušeností s tím, co lidem v pokročilém věku aktuálně hrozí.

anketa

"Co vy jste si osobně odnesla z té akademie?"

"Nejvíce od těch policistů, to je zajímavé a pro nás staré takové nepředvídané informace, ty jsou velice nutné."

"Hodně vědomostí, policie výborná, dokázali to vysvětlit."

"Ta kriminalita neustále stoupá, mně osobně se stalo, že mě v bytě doma přepadl člověk, takže jsem to uvítala, ale spousta lidí to podceňuje."

Radnice Prahy 9 opět pomohla projektu, a to v rámci náboru, který zveřejnila v radničním časopise. Dále pak poskytla prostory, kde se mohly přednášky odehrávat. Zájem o Senior akademii byl velký, stejně jako o podobný projekt, který devítková radnice pořádala už před lety.

"V dnešní složité době, kdy narůstá zejména internetová kriminalita, je potřeba lidi informovat, lidi připravit, prevence je asi nejdůležitější, takže děkujeme Městské policii hlavního města Prahy, že společně s námi vytvořila Senior akademii, kde se senioři připravují, jak čelit nebezpečí, ochrana života, zdraví, majetku a zejména ta internetová kriminalita," řekl Adam Vážanský (ODS), místostarosta MČ Praha 9.

Diplomy si z rukou městské policie a vedení městské části převzali ti, kteří ani jednou nevynechali účast na pravidelných přednáškách a také se zúčastnili exkurzí. Za stoprocentní účast si mohlo gratulovat celkem dvacet seniorů, dalších patnáct pak ze všech termínů chybělo jen jednou jedinkrát.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu