• Načítám...
>

Zahradní město má nejmodernější knihovnu

  • 15. listopadu 2019,
  • 19:04,
  • PRAHA,
  • David Wilczek

Zahradní Město má nejmodernější knihovnu v Praze. Čtenářům nabízí přes 8 tisíc knih, stylová zákoutí i dětský koutek. Jak taková knihovna vypadá uvidíte v následující reportáži.

Reklama

Dva roky a měsíc si vyžádala rekonstrukce pobočky Městské knihovny v Zahradním městě. Kdysi omšelá a všední knihovna je teď mnohem větší a zároveň nabízí mnohem více možností jak pro malé, tak i velké čtenáře. Hlavní myšlenkou bylo vytvořit z tohoto prostoru příjemné místo pro setkávání lidí.

"Vycházel jsem z nových požadavků kladených na knihovny, které mají nejen fungovat jako půjčovna knih a zároveň suplovat další funkce, jako jsou klubovny a podobně, ale zároveň fungovat jako komunitní centrum a místo, kde se mohou lidé třeba i neformálně setkávat, řešit problémy komunity a seznamovat se," řekl Tomáš Hořava, architekt.

Kromě tzv. amfiteátru interiér knihovny disponuje i dětským koutkem, klubovnou pro tvůrčí dílny ale i tichou místností pro studijní potřeby.

"Tam vzadu je potom pochopitelně klubovna, kde se dají dělat uzavřené přednášky a autorská čtení. A klubovna, která zároveň funguje i jako dílna. Jsou tam stoly pro různé kurzy," řekl Tomáš Hořava.

anketa

Rekonstrukce knihovny, která aktuálně nabízí 8 tisíc knih napříč všemi žánry, vyšla na necelých 16 milionů korun.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu