• Načítám...
>

Výměna kolejí způsobila omezení v centru Prahy

  • 13. března 2023,
  • 14:31,
  • PRAHA,
  • Jaroslav Šetlík

.

Reklama

Průjezd Malou Stranou v centru hlavního města uzavřela oprava tramvajové trati. Výměnu kolejí, která by se měla stihnout ještě do začátku turistické sezony, dopravní podnik rozdělil do čtyř etap. Už teď je ale jisté, že se opravy stihnou ukončit o týden dříve.

,,Až vlastně zadláždí kolej z centra, tak se budou moci pustit do té opačné koleje, která vede směrem na Malostranské náměstí a ty další etapy, ty jsou potom v ulici Karmelitská a v ulici Újezd. Tady třeba vidíte, kolik toho železa za ten provoz zmizelo a že už tam zbývá jen velmi málo. To je vidět třeba tady," řekl Jan Šurovský, technický ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy.

V průběhu oprav mohou řidiči využívat objízdné trasy, které vedou po pravém břehu Vltavy a tunelem Blanka. K dispozici je také náhradní autobusová doprava. Predikovaný kolaps dopravy ale podle radnice první městské části zatím nehrozí.

,,Uzávěra Malé Strany je samozřejmě závažný zásah do dopravy v centru města, ale pravda je, že většina řidičů respektuje ty objízdné trasy. Takže alespoň zatím se to jeví tak, že to není tak dramatické, uvidíme samozřejmě následující vývoj," popsala Terezie Radoměřská, starostka MČ Praha 1.

,,Já jsem překvapený, jak perfektně to má dopravní podnik zorganizované, protože je opravdu radost se na to dívat. Já chci hlavně všem poděkovat. Poděkovat všem motoristům, kteří si skutečně zvolili jinou cestu, jinou trasu," řekl Vojtěch Ryvola (Naše Praha 1), radní MČ Prahy 1.

Provoz tramvají se na pražskou Malou Stranu vrátí v pondělí 27. března, tedy téměř o týden dříve, než se plánovalo. Opravu frekventované trati z Klárova na Újezd se podařilo díky dobrým klimatickým podmínkám zkrátit.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu