• Načítám...
>

Město schválilo program na podporu inovačních akcí

  • 9. dubna 2024,
  • 4:27,
  • PRAHA,
  • Ondřej Švec

Rada hlavního města Prahy schválila program na podporu akcí v oblasti inovací pro tento rok. Dotace mohou v termínu od 13. května do 24. května přicházet. Akce, které budou způsobilé v tomto roce, jsou ty, které se budou konat po 1. červnu 2024 až do konce letošního roku. Celková alokace tohoto programu je 5 milionů korun. V oblasti vzdělávání jsou předem alokovány 3 miliony korun, v oblasti podpory veletrhů jsou to 2 miliony korun. Maximální výše jednotlivé dotace na jeden projekt je 1 milion korun.

Reklama

Rada hlavního města Prahy schválila program na podporu akcí v oblasti inovací pro tento rok. Jde o první programovou dotaci tohoto druhu. Praha ji vytvořila proto, neboť v řadě uplynulých let sice byly inovace a inovační akce podporované hlavním městem, ale zejména prostřednictvím individuálních neinvestičních dotací.

„Které ale narážely na naše vlastní pravidla magistrátu, která jsme si zhruba před čtyřmi lety přijali. Tvorba tohoto programu tak reaguje na situaci tak, aby podpora inovačních akcí byla v Praze systémová a co nejvíce všeobjímající a předvídatelná,“ přeje si radní hlavního města Prahy Daniel Mazur (Piráti).

Program obsahuje celkem dvě opatření. První se zaměřuje na podporu akcí pro studenty a učitele základních, středních a vysokých škol. Jde o podporu inovací v oblasti vzdělávání. Druhé opatření cílí na veletrhy a podobné aktivity, které jsou více zaměřené na přenos poznatků do komerčního prostoru.

„Dotace mohou v termínu od 13. května do 24. května přicházet. Akce, které budou způsobilé v tomto roce, jsou ty, které se budou konat po 1. červnu 2024 až do konce letošního roku,“ uzavírá Daniel Mazur (Piráti), radní hlavního města Prahy. 

Celková alokace tohoto programu je 5 milionů korun. V oblasti vzdělávání jsou předem alokovány 3 miliony korun a v oblasti podpory veletrhů jsou to 2 miliony korun. Maximální výše jednotlivé dotace na jeden projekt je 1 milion korun. Žádosti bude napřed posuzovat dotační komise a následně schvalovat Rada hlavního města Prahy. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu