• Načítám...
>

Miss a Ideální muž SOŠ a SOU Čakovice byl ve znamení Večerníčku

  • 11. dubna 2024,
  • 9:05,
  • PRAHA,
  • Kristýna Svobodová

Střední odborná škola a střední odborné učiliště v pražských Čakovicích pořádalo už 18. ročník soutěže Miss a Ideální muž. Žáci se prezentovali ve volných disciplínách, tentokrát na pohádkové téma Večerníček.

Reklama

Ve znamení Večerníčku se nesl 19. ročník volby Miss a Ideálního mladého muže Střední odborné školy a odborného učiliště v pražských Čakovicích. O šerpy, květiny a hodnotné ceny se pak během programu, který zahájil pražský primátor Bohuslav Svoboda, utkalo tradičně 6 dívek a 6 chlapců.

,,Smyslem je to, že oni se tím vlastně vyžívají, už to mají jako mimoškolní aktivity, protože když děti mají co dělat, nemají nudu, prostě je zaměstnáváme jak ve škole, tak v mimoškolní době," vysvětlila ředitelka Střední odborné školy a odborného učiliště Praha-Čakovice, Věra Nováková.

Na počest kloučka s papírovou čepicí, který letos oslaví 60 let, soutěžící odehráli řadu známých scének. Na podiu tak ožily známé postavy jako Rumcajs, Maková panenka, Křemílek a Vochomůrka nebo Králíci z klobouku.

Program studenti připravovali od ledna pod vedením výchovného poradce školy Antonína Anderse. Ten soutěž Miss a Ideální muž vede od prvního ročníku a funguje v ní jako produkční, zvukař i choreograf.

,,Letošní ročník byl obzvláště náročný, protože děti spíš musely předvádět herecké výkony, ale musím říct, že děti byly velmi pokorné, žáci byli hodní a přistupovali k tomu velmi zodpovědně. Vybrali jsme pohádky, které jsou nejznámější divákům," řekl výchovný poradce SOU a SOŠ Čakovice, Antonín Anders.

Těžkou úlohu pak měla odborná porota v čele s muzikálovou hvězdou Hanou Křížkovou, která se akce účastní už 12 let. Z 11 talentovaných účastníků totiž komise musela vybrat dva nejlepší.

,,Jako je to těžké, letos jsme se docela, musím říci, shodli na klucích, u holek to bylo trošku těžší. První byla jasná, ale potom to bylo těžší. Ale jako fakt klobouk dolů," popsala zpěvačka Hana Křížková.

Známé osobnosti pak nechyběly ani mezi diváky, kde usedli třeba zástupci vedení hlavního města nebo městské části Praha - Čakovice.

,,Ta tradice toho Večerníčku si myslím, že nás spojuje asi všechny, takže je to přes všechny generace taková propojka. Moc se mi to líbí ten nápad. Pan Anders, který je guru toho odpoledne nebo podvečera, ty věci připravuje opravdu s obrovskou láskou," řekl starosta městské části Praha-Čakovice, Jiří Vintiška (ODS).

,,Myslím, že je to naprosto perfektní akce, jelikož ti žáci se učí vystupovat a velmi dobře komunikovat, takže se umí ukázat na podiu i v jiných rolích, než které sami studují," doplnil pražský radní Antonín Klecanda (STAN).

Zhruba tříhodinovým zábavným programem provázel i tentokrát moderátor Jan Čenský. 

,,Já už jsem tady asi minimálně posedmé. Díky Antonínu Andersovi jsem zažil něco úžasného. To se dělá, říká se tomu na koleni a tohle vždy oceňuji, protože velké soutěže královny krásy, to je opravdu spousta lidí a spousta práce a tady to dělají sami. A ta atmosféra i úroveň stoupá a já doufám, že se dožiji té dvacítky, protože mně je tady hrozně hezky," řekl Jan Čenský, moderátor akce.

Porota nakonec rozdala hned několik cen a v podstatě každý si něco odnesl. Absolutní vítězkou se ale stala budoucí kuchařka a číšnice Karolína Tůmová.

,,Vůbec jsem to nečekala, spíš jsem sem šla pro zábavu, užít si to. Nejtěžší pro mě asi byla ta pohádka, naučit se tancovat a pak to zvedání s Emanuelem a jinak to bylo bezva," řekla vítězka Miss SOŠ a SOU Čakovice, Karolína Tůmová.

Z chlapců se pak v soutěži nejlépe umístil student oboru cizokrajných zvířat, Bohdan Banýr.

,,Jsem šťastný. I kdybych nevyhrál, tak si myslím, že bych byl šťastný, že jsem se zúčastnil, protože je to obrovská úcta a bylo to fakt suprové," popsal své první dojmy vítěz hlavní chlapecké ceny, Bohdan Banýr.

Oba vítězové obdrželi řadu hodnotných cen a také dva dorty. Po skončení soutěže pak žáci čakovické střední školy a odborného učiliště měli pro své rodiče, účinkující i porotu připravený bohatý raut.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu