Konference Dělej co tě baví rozvíjela kreativitu

  • 22. února 2018,
  • 13:17,
  • PRAHA,
  • Tomáš Mladějovský

V pořadí už 7. ročník Meziškolní konference projektu Dělej, co tě baví přinesl opět řadu zajímavých témat. Středoškoláci na ní diskutovali o možnostech rozvoje studia v Evropě, zamýšleli se nad otázkami nutnosti sportování, digitalizace nejenom ve výuce a také nad postavením zahraničních studentů u nás.

Reklama

Sedmý ročník Meziškolní konference pořádaný neziskovou organizací Dělej, co tě baví jasně ukázal, že studenti dovedou své projekty výborně prezentovat, obhajovat je a také o nich diskutovat.

"Studenti mají možnost vyjádřit své názory a pocity na různá témata. Ta témata vybíráme každoročně. Meziškolní konference vznikla jako součást projektu primární prevence rizikového chování a máme ji už 7. rokem. Studenti mají poměrně více možností se samostatně vyjádřit a mají zájem se přihlašovat jak sami, tak i z řad jejich učitelů," řekla Jiřina Faloutová - zakladatelka neziskové organizace Dělej, co tě baví.

Letošní konference se zúčastnilo více než 100 studentů a se svými projekty jich vystoupilo téměř 20.

"Je úžasný různý přístup studentů a pozná se to i na délce prezentace, oblečení studentů, přístupu, i je vidět, že je okouzluje to prostředí, které je důstojné a snažíme se, aby ta konference opravdu měla všechny atributy klasické konference, tak jak ji budou zažívat v dospělosti," řekla Michaela Tůmová - ředitelka Dialogu Jessenius, o.p.s.

Všechny příspěvky sedmé Meziškolní konference budou vydány formou sborníků a pak distribuovány do středních škol. Nejvíce studenty zaujaly příspěvky jejich kolegů k současným metodám digitální výuky.

"Tak já jsem měl prezentaci na téma výuka informatiky a mluvil jsem o tom, co vnímám špatně na tom, co se dnes učí na ZŠ v rámci informatiky a co bych změnil. Dnes je ten systém takový zkornatělý a kostrbatý. Je stejný jako před 20 lety, ačkoliv se digitální svět posunul neskutečným způsobem," řekl Martin Kodada - student gymnázia Christiana Dopplera.

Příspěvky studentů zejména na téma Digitalizace výuky byly velmi odvážné a neotřele. Ty nejlepší z nich mají naději, že se možná dostanou do školních lavic. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Laboratoře PVK

Více PR článků
Zavřít reklamu