• Načítám...
>

Obrazy Maxima Havlíčka jsou k vidění v Praze

  • 14. srpna 2018,
  • 12:35,
  • PRAHA,
  • Natálie Forsterová

Stáhnout video
Reklama

Metropole má za sebou další kulturní premiéru. Do svého rodného města se totiž po letech vrátil ze Spojených států amerických umělec Maxim Havlíček. 

"Výstava je jmenuje Alchymista a je to v podstatě moje první výstava v Praze, kterou jsem přivezl z LA, kde žiji a tvořím," řekl Maxim Havlíček, výtvarník.

Industriální prostory na střeše OC Kotva tak zaplnily 3 roky usilovné práce v podobě 4 desítek velkoformátových expresivních obrazů. Všechna tato díla navíc vznikla unikátní malířskou technikou. Tu vynalezl sám Maxim a pojal ji za své výrobní tajemství.

"Mixuji organické materiály, jako je třeba mramor, hlína, písek a míchám to s moderními polymer silikony. Tak si vytvářím tu vlastní hmotu, kterou poté liji na ty obrazy. Následně je tvaruji. Mám na to asi 3 dny, než ta hmota kompletně zaschne. Když uschne, je z ní kámen," řekl Maxim Havlíček.

Maxim výstavu nazval Alchymista a odkazuje se tak na knihu, která před 20 lety definitivně zpečetila jeho rozhodnutí odjet z ČR. 

"V roce 1999 se mi do rukou dostala knížka Alchymista, která mě utvrdila v tom, že prostě musím odjet," řekl Maxim Havlíček.

Z cest se dodnes nevrátil. Společně s manželkou zakotvil ve Spojených státech amerických, kde se dnes jako umělec těší značnému renomé. A co je podle Maxima klíčem k úspěchu? 

"Pořád to dělat a nikdy s tím nepřestat," řekl Maxim Havlíček.

Maxima na vernisáži podpořilo i jeho dvojče, známý hudební skladatel Karel Havlíček. Ten si pro návštěvníky přichystal jedinečnou podívanou v podobě DJ vystoupení a nejen to. Hudebník také odtajnil, na čem momentálně pracuje. 

"Máme po 8 letech návrat s kapelou Southpaw. Na konci září vyjde singl, ke konci roku deska. S tím bude spojeno potom nějaké turné někdy na přelomu podzimu a zimy," řekl Karel Havlíček, hudební skladatel. 

Výstavu Alchymista mohou lidé vidět do 18. září v pražském Vnitroblocku a v Kavárně co hledá jméno. Právě tam se totiž obrazy bezprostředně po slavnostní vernisáži v centru města přesunuly.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu