• Načítám...
>

V Divadle Spejbla a Hurvínka slavili výročí

  • 19. října 2018,
  • 14:47,
  • PRAHA,
  • Jan Varga

V Divadle Spejbla a Hurvínka se slavilo. Jejich duchovní otec Martin Klásek totiž oslavil 45 let, co je se Spejblem a Hurvínkem pevně spjat. Jak toto výročí oslavit lépe, než novou hrou. Martin Klásek totiž uvedl kus pro dospělé diváky, který se jmenuje S+H - "Ve dvou se to lépe...".

Reklama

Oslavenec v kruhu divadelní rodiny. Tak si mohl na chvíli připadat dlouholetý interpret Spejbla a Hurvínka ve stejnojmenném divadle. Martin Klásek si totiž připomněl 45 let na scéně s těmito slavnými loutkami. Že je to tak dlouho mu, podle jeho slov, ani nepřišlo. 

"Strašně rychle to uteklo ale strašně jsem si to užil, takže je to naplnění mého života. Splnil jsem si tady spoustu snů, ať už autorských nebo hereckých nebo cestovatelských. Prostě Spejbl s Hurvínkem mi připravili nádherné chvíle v životě," řekl Martin Klásek, loutkoherec. 

Martin Klásek slaví své výročí autorsky. Napsal totiž hru s názvem S+H - "Ve dvou se to lépe...", kterou si mohou do divadla přijít užít tentokrát především dospělí diváci. Hurvínek a Spejbl se v ní zamýšlí nad údělem býti loutkami. 

"Dochází tam k dialogu mezi nimi i námi živými, kteří je vláčíme časem a manipulujeme s nimi. Oni tam mají prostor se k tomu vyjádřit, jestli se jim to líbí nebo ne, co vlastně ti nad nimi, jak je to s těmi nitěmi a tak dále. Takže je to široká paleta témat," řekl Martin Klásek.

Martin Klásek si mohl oslavu užít i s loutkami, kterým zasvětil svůj život. Jejich hlas jim pro tu chvíli propůjčil zřejmě budoucí nástupce Ondřej Lážnovský, který podle svých slov charakter obou postav ještě objevuje. 

"Víceméně se snažím poslouchat a rozebírat si, kam ty moji interpreti přede mnou dávali důraz, co všechno k tomu synovi, že mu nadává, vysvětluje mu, něco na něj chystá. Tak se snažím pochytit ten jejich charakter, aby to nebylo jenom měnění hlasu, ale aby tam byla dikce a charakter," řekl Ondřej Lážnovský, loutkoherec. 

Velkou slávu završil přípitek a společné foto na jevišti. Po Spejblovi nezapomněl gratulantovi popřát ani Hurvínek.

"Martine, my si můžeme tykat, viď, když už jsi známý tak dlouho. Chtěl jsem ti jen říci, že i když to tak nevypadá, tak vlastně polovinu mého divadelního života za mě myslíš, mluvíš, žiješ. Chtěl bych ti za to poděkovat," řekl Hurvínek, loutka. 

Ke gratulacím se tedy přidáváme i my a přejeme Martinovi Kláskovi ve společnosti Spejbla a Hurvínka ještě mnoho šťastných let.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu