Policisté ani městští strážníci o byty nepřijdou

  • 15. března 2019,
  • 18:52,
  • PRAHA,
  • David Wilczek

Hlavní město pronajímá své byty příslušníkům různých profesí, jako jsou policisté, městští strážníci, hasiči a podobně. Vlivem nešťastně formulovaného dopisu odeslaného magistrátním odborem bytového fondu nyní několik strážníků a policistů získalo dojem, že město chce jejich nájemní smlouvy bez náhrady ukončit. Radní Adam Zábranský proto chce změnit způsob komunikace a zamezit případné panice.

Reklama

Hlavní město pronajímá byty zhruba tisícovce příslušníků Integrovaného záchranného systému. Většina z nich se nachází na Černém mostě. Policistům a strážníkům je vyčleněno rovných 400. z nich.

"Bytový odbor magistrátu se při prodlužování těch nájemních smluv kouká na to, jaká je velikost domácnosti a toho bytu. Když dojde k závěru, že ten byt je příliš veliký, protože tam bydlí třeba jeden člověk, tak se ty lidi snaží přestěhovat do menších bytů. To je princip, který mi přijde správný," Adam Zábranský - radní hl. m. Prahy.

V důsledku nešťastně formulovaného dopisu odeslaného magistrátním odborem bytového fondu nyní několik strážníků a policistů získalo dojem, že město chce jejich nájemní smlouvy bez náhrady ukončit.

"Těm lidem rozesílal výzvu k vyklizení bytu do 30 dnů a jenom na konci toho dopisu napsal, že když doloží své příjmy, tak je magistrát připraven projednat pronájem menšího bytu pro ty lidi. Já chápu ty lidi, když jim přijde výzva k vyklizení bytu, tak se mohou leknout," řekl Adam Zábranský - radní hl. m. Prahy.

Podle radního Adama Zábranského je nezbytné, aby se do budoucna změnila komunikace bytového odboru a zabránilo se tak zbytečné panice.

"Předtím, než přijde nějaká formální výzva k vyklizení bytu, aby je magistrát informoval dostatečně dopředu, že bydlí ve velikém bytě a že je ten byt vhodný pro rodiny, takže jim nabízí přestěhování do menšího bytu," řekl Adam Zábranský - radní hl. m. Prahy.

Strážníci a policisté se tak nemusejí obávat, že by přišli o střechu nad hlavou. Nájemní smlouvy jsou vypovězeny jen v případě ukončení pracovního poměru nebo prokázaného neužívání či pronajímání jiné osobě. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu