• Načítám...
>

V Zoo Praha pokřtili kachny

  • 9. září 2024,
  • 8:58,
  • PRAHA,
  • Veronika Kuželková

Pražská paroplavební společnost a Prague Boats uskutečnila projížďku historickým parníkem do Zoo Praha, tam se pokřtily unikátní kachyně parníkové. Tyto zvláštní nelétavé ptáky nově chová Zoo Praha jako jediná zoo v Česku. Na cestu zahrála kapela Dixie band, pro děti bylo připraveno malování na obličej a třpytivá tetování a samozřejmě nechybělo ani něco dobrého na zub.

Reklama

V Zoo Praha se opět konaly křtiny. Tentokrát to ale nebylo jen tak. Součástí byla totiž plavba parníkem. A proč parníkem? Protože se jednalo o křest kachyní parníkových. Slavnostního aktu se ujal sám ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

"Jsou to tedy dvě kachyně parníkové, které jsou zajímavé tím, že jsou ze skupiny nelétavých kachen. Parníkové se jmenují proto, že mají zakrnělá křídla a když pak prchají, tak s nimi tak pádlují, že to připomínalo jejich objevitelům kolesové parníky. Je to možná trochu nadsazené, ale odtud je to jejich české jméno," řekl Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha.

Na cestě po Vltavě bylo vskutku veselo. Při plavbě zahrála kapela Dixie band, nechyběly aktivity pro děti ani dobré jídlo a pití.

"Protože ty kachyně tu máme dvě a protože se jmenují po kolesových parnících, tak já poté, co přišly, tak jsem napsal takový sloupek, tak jak každý týden píšu, který jsem ukončil tím, že by se mohly jmenovat Vltava a Vyšehrad podle kolesových parníků, které jezdí po Vltavě. Tento nápad se naštěstí ujal, uchopil ho pan Vojta z Pražské paroplavební a my jsme tedy připluli parníkem Vltava, abychom ty kachyně, byť už jsou tu řadu měsíců, pokřtili a aby je provozovatelé vltavských parníků také adoptovali, takže to je ve zkratce příběh těch našich dvou kachyň parníkových a toho, jak ke jménům ještě nepřišly, za chvíli přijdou. Budou Vltava a Vyšehrad," řekl Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha.

Do Zoo Praha se nastěhoval pár kachyní parníkových v lednu 2024 k tučňákům Humboldtovým. Kachyně jsou robustním rodem kachen z jižního cípu Jižní Ameriky. Obývají skalnatá mořská pobřeží či zátoky a živí se drobnými měkkýši, korýši a rybami. Na křídlech mají oranžovožluté ostruhy, které používají při soubojích. Zatímco u jiných druhů kachen se mláďata líhnou s přesností na jeden až tři dny, kachyně mají rozptyl inkubační doby nezvykle velký, a to až 12 dnů.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu