Banner

Plší sourozenci se vrátili zpět domů na Petřín

17.05.2017 | PRAHA | Ostatní | Nela Štefanová

Sedmerčata plcha velkého se po 9 měsících vrátila domů na Petřín. Plší mláďata jsou několik týdnů po narození zcela závislá na matce, a tak vyžadovala náročnou péči ošetřovatelů. Záchranná stanice hl. města ročně přijme více než 3 000 živočichů, a je tak nejvytíženější ze všech záchranných stanic v České republice.

V srpnu loňského roku se dostala plší mláďata do péče Záchranné stanice hl.m.Prahy. Po přečkání podzimu a zimy přišel čas, aby se vrátila zpět do přírody. Poblíž svého původního petřínského rodiště. Plši jsou hlodavci, kteří jsou velmi podobní veverce. Výborně šplhají, jsou mrštní, ohební a aktivní jsou především v noci.

"Pracovníci Záchranné stanice je vypiplali, starali se o ne, každé 4 hodiny je krmili a dneska došlo k naplnění téhle jejich záslužné činnosti tím, že bylo možno plchy vypustit zase zpátky do volné přírody," řekla Jana Plamínková, radní hl.m.Prahy.

"Ta péče proběhla velmi jednoduše, nejdřív museli být odchovávaní umělým mlékem, protože se k nám dostali jako holátka, později byli krmeni různými bobulemi a ořechy," řekl Václav Nejman, vedoucí střediska Ekologická výchova, Lesy hl.m.Prahy.

Posláním Záchranné stanice hl.m.Prahy je pomáhat zraněným a jinak handicapovaným volně žijícím živočichům, s cílem vrátit je po zotavení zpět do pražské přírody.

"Loni měla naše Záchranná stanice 3700 živočichů. V tuto dobu je sezona mláďat a přijímáme 30 živočichů denně," řekla Zuzana Pokorná, hlavní ošetřovatelka Záchranné stanice volně žijících živočichů.

V nejbližší době se chystá stanice vypustit zpět do přírody odrostlé kosy černé nebo další plchy velké. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt