• Načítám...
>

Praha 2 revitalizuje vnitrobloky

  • 18. října 2023,
  • 15:38,
  • PRAHA 2,
  • Jaroslav Šetlík

Řada evropských měst již ví, jaké výhody přináší úspěšné revitalizace vnitrobloků, kde se mohou vyžívat dospělí a kam lze bezpečně „vypustit“ děti. Tato místa mohou naplnit touhu po soukromí i po vlastní zahrádce, která řadu lidí vede ke stěhování za město. Praha není v tomto ohledu výjimkou. Dvorky nebo chcete-li vnitrobloky patří v posledních letech neodmyslitelně k životu mnoha Pražanů. Městská část Praha 2 jejich rozvoj jednoznačně podporuje.

Reklama

Po vzoru dalších evropských měst i Praha revitalizuje vnitrobloky. Nejinak je tomu i ve druhé městské části.

"Městská část Praha 2 začala spolupracovat se spolkem Bieno, který se specializuje na revitalizace vnitrobloků v Praze. V rámci této spolupráce jsme pořádali prohlídky dvou vnitrobloků, které mohly občanům Prahy 2 ukázat, jakým způsobem můžou při revitalizaci vnitrobloků postupovat. Musím říct, že o tyto prohlídky byl velký zájem, sešlo se tam mnoho občanů a ta diskuze byla velice zajímavá, podnětná. Myslím, že přinesla plno nápadů na to, jakým způsobem by mohli občané na Praze 2 postupovat při revitalizaci jejich vnitrobloků," řekl Jan Recman (ODS), místostarosta MČ Praha 2.

Jedním z realizovaných projektů je společná zahrada na Albertově, která se nachází ve vnitrobloku domů Na Slupi 12 a 14 a využívá ji také místní Komunitní dětské centrum Jahoda. Do její revitalizace a vybudování nového dětského hřiště investovala městská část Praha 2 více než dva miliony korun. 

"My se snažíme opravovat vnitrobloky tak, aby byly k užití občanům, dětem a podobně. A teď jsme tady na ploše, kde byla velká zahrada, která byla velmi zanedbaná a my jsme ji před lety letoucími pronajali Botanické zahradě. Ta nám to tady trošku zkultivovala a pak jsme přišli k tomu, že bychom rádi kus té zahrady upravili k potřebám našich občanů, kteří tady bydlí v těch dvou domech a společnostem, které tady fungují," řekl Jan Korseska (ODS), starosta MČ Praha 2.

Záměrem radnice tak bylo nejen zvelebení zahrady a dětského hřiště, ale také zajištění potřebné bezpečnosti. Jedná se totiž o velmi svažitý pozemek s terénními nerovnostmi.

"Samozřejmě ty hrací prvky musí vycházet z nějakých norem. Musí splňovat určitou bezpečnost. Ono celé to území tady muselo splňovat určitou bezpečnost, protože ty malé děti, to víme všichni, jsou mnohdy nevyzpytatelné, takže mají tady své pískoviště zakryté plachtou, takže i když svítí sluníčko, tak tam mají stín, nepřehřívají se. Mají tady klouzačku, mají tady vytvořené nové schody, které byly v havarijním stavu. Celé je to oplocené, takže jsme kladli velký důraz na bezpečnost tohoto prostoru a myslím si, že ten výsledek se povedl," řekl Jan Korseska (ODS), starosta MČ Praha 2.

"Všichni jsme tady strašně rádi za to, že můžeme využívat tento prostor pro děti, kdy jsme neměli možnost sem chodit, vzhledem k tomu, že tady byla džungle, dalo by se to tak říct. V současné době nám to pomáhá i s tím, aby se děti mohly lépe adaptovat z dětských skupin a mohly sem přijít a jsou ve svém prostředí, tudíž je to pro ně skvělé," řekla Diana Pexová (manažerka KRC Jahoda Albertov).

Městská část tak hodlá i nadále pokračovat v postupné revitalizaci vnitrobloků na svém území.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu