Banner

V hokejové síni slávy uvidíte nespočet medailí

13.04.2017 | PRAHA | PRAHA 9 | Lukáš Kubát

Česká hokejová reprezentace získala na mistrovstvích světa celkem dvanáct zlatých, třináct stříbrných a jednadvacet bronzových medailí. Největším triumfem našich hráčů bylo olympijské zlato z Nagana. O všech úspěších českého hokeje se dozvíte v Hokejové síni slávy Českého hokeje, kterou naleznete galerii Harfa.

Český hokej dosáhl za svou více než stoletou existenci mnoho vítězství, vybojoval řadu medailí a vychoval spoustu hokejových hvězd. Všechny naše hokejové úspěchy mapuje Síň slávy českého hokeje.

Otakar Černý, ředitel Síně slávy, uvedl: „Síň zachycuje veškeré artefakty a úspěchy, kterých dosáhl český hokej ať už se jedná o první zlatou medaili z Mistrovství světa v roce 1947, až po zatím největší historický úspěch, zlatá medaile z Nagana. Odtud tu pak třeba máme i výstroj Dominika Haška, ve které hrál, nebo hokejku Petra Svobody, kterou střílel vítězný gól.“

Česká hokejová síň slávy byla otevřena před dvěma lety, v dubnu 2015, při příležitosti světového šampionátu v Praze a Ostravě. Najdete v ní zhruba 500 hokejových artefaktů.

„Máme zde stálou část, kde jsou umístěny ty starší artefakty, které jsou vlastně až z roku 1911. Potom máme takzvanou tematickou část, která se jednou za čas obměňuje. Například teď tu máme ligové dynastie, které jsou tu už rok. Ta zachycuje všechny kluby v té nejvyšší soutěži, které vyhrály šest a více titulů,“ upřesnil Černý.

V hokejové síni slávy jsou vám k dispozici různé trenažéry, nebo si můžete vyzkoušet hokejovou výstroj.

Matouš Větrovec, animátor, uvedl: „ Teď se nacházíme v trenažéru na střelbu, na trénování. Dále tu máme trenažér rychlostřelby i přesnostřelby, trenažér na přesnost přihrávky a také na slalom.“

V herně si můžete také vyzkoušet gestikulaci rozhodčího, nebo si zahrát stolní hokej. Připravuje se také velká výstava o kanadsko-americké NHL.

„Spolupracujeme s Hall of fame v Torontu, věci jsou v jednání, tak doufáme, že to dobře dopadne a že přivezeme do Prahy tuto novou výstavu,“ dodal Černý.

Česká hokejová Síň slávy má v galerii Harfa otevřeno každý den od 10 do 21 hodin.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt