Banner

V centru města proběhl závod Pražské schody

18.05.2017 | PRAHA | Ostatní | Nela Štefanová

Hradčanské náměstí zaplavili bikeři. 36 mužů a 26 žen se v jednotlivých kategoriích utkali v cyklistickém závodu Pražské schody. Tradice této akce sahá již do roku 1994 a unikátní trasa závodu v samotném centru Starého Města přilákala nejen mnoho závodníků, ale i fanoušků-.

V srdci hlavního města odstartoval 24. ročník Mezinárodního cyklistického závodu Pražské schody. Stejně jako v předchozích letech, tak i letos se akce zúčastnili vynikající čeští i zahraniční bikeři.

"Ty závodníky my zveme, snažíme se sem dostat vždy to nejlepší z toho, co horská kola nabízejí, to znamená, že letos tady máme například bronzového medailistu z Olympijských her Carlose Colomu, máme tady vynikající švýcarské závodníky, medailisty ze Světových pohárů, v ženském závodě tady mohli diváci vidět mistryni světa Irinu Kalentievu, a samozřejmě ten hlavní tahák jsou čeští reprezentanti v čele s Jaroslavem Kulhavým, stříbrným medailistou z Ria a zlatým Olympijským medailistou z Londýna a Honzou Škarnitzlem, který je dlouhodobě naší dvojkou a potom Kristiánem Hynkem, který patří k absolutní elitě, i světové, v maratónech," řekl Jan Skřička, vedoucí organizačního výboru.

Během každého okruhu, který měří 1400 metrů, museli závodníci zdolat sjezd 128 zámeckých schodů. Muži se utkali v závodě na 11 kol. Ženy absolvovaly o 4 okruhy méně.

"Já si myslím, že je to perfektní. Přišli fanoušci, kteří přišli jen kvůli tomu závodu, pak je tady samozřejmě spousta turistů, kteří na to narazili jen náhodou a samozřejmě je to pro ně velmi zajímavé, takže se to tím celé promíchá a je to takový specifický závod. Ty schody jsou úplně z jiného světa, tam je člověk rád, že jede dolů a neudělá chybu, a do toho mu hučí v hlavě, jak tam řvou fanoušci. Takže je to perfektní a já jsem rád, že se mi to po letech povedlo vyhrát," řekl cyklista, vítěz, Jaroslav Kulhavý.

Cyklistický závod Pražské schody byl i jakýmsi prologem ke Světovému poháru, který se bude konat od 19. do 21. května v Novém Městě na Moravě. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt