Banner

Švandovo divadlo uvede hru Natalie Kocab

19.05.2017 | PRAHA | Ostatní | Věra Dušková

Rodina, která se sejde při společné večeři v předvečer pohřbu a přes veškerou snahu se nevyhne dosud nevyřčeným problémům. Nová hra Natálie Kocábové "Pohřeb až zítra" bude mít brzy svoji premiéru ve Švandově divadle a nabídne divákům neotřelý pohled na vztahovou kulturu současnosti.

Pohřeb až zítra. To je název nové hry Natálie Kocábová, jejíž premiéru chystá Švandovo divadlo 27. a 29. května. Jde o žánr komediální, i když některé dialogy jsou až k pláči současné.

"Jde o pětičlennou rodinu, kdy matka matky zemřela. Má pohřeb až zítra, a ta její dcera se rozhodla svolat rodinu na rodinnou večeři, která by je měla trošku uklidnit před tím pohřbem, protože oni mají tendenci se hodně hádat a mají mezi sebou hodně nevyřčeného. Zároveň tam prozřetelně pozve svého nového přítele a tím to úplně celé podtrhne," řekla Natálie Kocábová, dramatička.

"Je to rodinná večeře, při které se probírají různá témata, vyplouvá na povrch co všechno se v té rodinné historii stalo nestalo, co je špatně, o čem se nemluvilo. Řeší tam témata jako Trump, uprchlíci, všechno možné," řekl Daniel Hrbek, ředitel Švandova divadla.

Hru režíruje Daniel Hrbek, ředitel Švandova divadla.

"Natálie dává docela prostoru pro tvorbu postavy, není tam takzvaně napsané všechno. Dává prostor pro interpretaci, umí napsat velmi vyhrocené situace, které na sebe naskládá jedinečně," řekl Daniel Hrbek.

Divadelní scény nemají v současnosti o diváky nouzi. Pohřeb až zítra ve Švandově divadle určitě nebude výjimkou. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt