Banner

Pokuty za parkování budou řešit městské části

19.06.2017 | PRAHA | Ostatní | Nela Štefanová

Začátek července bude ve znamení změn a to hlavně pro řidiče. Přestupky v parkovacích zónách se totiž budou řešit přímo na radnici městských částí. Nový systém bude zaveden v Praze 6 a v Praze 8. Ostatní městské části budou pokuty na radnicích vybírat až od 1. ledna 2018.

MČ Praha 8 bude od 1. července řešit přestupky v parkovacích zónách přímo na radnici.

"Dnes fungoval systém tak, že pokud někdo udělal přestupek, tak to úřadoval magistrát. V případě, že nezaplatil tu pokutu, respektive se ten dotyčný odvolal, tak se odvolával k Ministerstvu pro místní rozvoj a ten měl tu pokutu vymáhat. Teď by měl být ten systém takový, že to budou vymáhat MČ a tím odvolacím orgánem bude Magistrát hl. m. Prahy," řekl Roman Petrus, starosta MČ Praha 8.

K Praze 8 se od prvního července také připojí Praha 6.

"Z důvodu agendy spojené s těmito případy jsme museli během června přijmout 6 nových referentů dopravních přestupků a zároveň došlo k přesunutí přestupkového oddělení na vhodnější detašované pracoviště v ulici dr. Zikmunda Wintra. Vybrané peníze z přestupkových řízení budou příjmem MČ, ale nyní nelze nijak konkretizovat, na co budou použity," řekl David Polák, tiskový mluvčí MČ Praha 6.

"Slibujeme si od toho prakticky všichni to, že ta vymahatelnost pokut bude mnohem větší než dosud. Ostatně už o tom píší i média, že ta současná vymahatelnost byla velmi nízká," řekl Roman Petrus.

Zbylé MČ zahájí placení přestupků v parkovacích zónách na radnici začátkem ledna 2018. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt