Banner

V Loretánské zahradě září stromky

13.12.2016 | PRAHA | PRAHA 1 | Věra Dušková

Desítky nazdobených vánočních stromků krášlí Loretánskou zahradu. Spolek Prevence dětem a Sbor dobrovolných hasičů Prahy 1 zde totiž uspořádal soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček. Akce byla určená široké veřejnosti včetně základních i mateřských škol a středisek pro seniory.

Soutěže o nejkrásnější vánoční stromek v Loretánské zahradě se může zúčastnit každý. Stačí do zahrady zajít, vybrat si stromek, kterých tu je kolem padesáti, a ozdobit ho vlastnoručně vyrobenými ozdobami. Pak si jen počkat na verdikt poroty složené ze členů spolku Prevence dětem a sboru dobrovolných hasičů Prahy 1, kteří tuto akci zorganizovali za podpory radního hlavního města Prahy Daniela Hotka, který nad soutěží převzal záštitu.

,,Je to takových více věcí dohromady. Praha 1 má dlouhodobě ve svěřené správě tento úžasný pozemek, tuto úžasnou zahradu, která je na naprosto unikátním místě poblíž Pražského hradu. Když mě oslovil spolek Prevence dětem, tak mi přišlo jako úžasná věc, dát tyhle věci dohromady,” řekl Daniel Hodek, radní hl.m.Prahy.

,,Náš spolek prevence dětem je složený z profesionálních záchranářů. Pátým rokem navštěvujeme mateřské školy a základní školy, kde pro ně máme připravený bezpečnostní program. Tak nás napadlo, společně s dobrovolnými Prahy 1, že bychom, v tomto vánočním čase, pro ně připravili toto netradiční setkání,” řekl Martin Štolc, předseda spolku Prevence dětem.

,,Podle těch dětí, které máme pozvané a těch spolků, které by se na tom všem měly podílet, si myslím, že to bude opravdu unikátní věc,” řekl Daniel Hodek.

,,Jako bonus je to, že potom některé ty stromky, obzvláště ty nejhezčí, rozdáme do některých sociálních zařízení. Myslím si, že to tu radost způsobí dvakrát,” řekl Daniel Hodek.

Zdobit stromečky mohou děti, dospělí i senioři. Každý den od deseti do šestnácti hodin a to až do dvacátého prosince.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt