Banner

Classic Prague Awards byly předány

22.01.2017 | PRAHA | PRAHA 1 | Johanka Hubičková

Klasická hudba má od letošního roku v České republice novou hudební cenu. Ocenění Classic Prague Awards budou každoročně odměňovat tuzemské pěvce, instrumentalisty, dirigenty, skladatele, ale i sbory či orchestry. Poprvé se ceny v podobě křišťálové trofeje s grafikou jedné z Janáčkových partitur udělovaly 21. ledna v Sále Martinů budovy HAMU na Malostranském náměstí v Praze.

Česká hudební veřejnost se dočkala nových hudebních cen. Classic Prague Awards byly předány v Sále Martinů pražské HAMU. Jednu z cen takzvaného Crossover Projektu předal i starosta městské části Praha 1.

"Ono to vypadá velice anglicky a velice tajuplně, a je to vlastně cena mixu žánrů. V té hudbě se rozeznává mnoho kategorií, a samozřejmě ne všichni autoři se drží té své kategorie, a právě proto vznikla tato cena. Klasickou hudbu mám pochopitelně rád, ale hlavně mám rád dobrou hudbu," řekl Oldřich Lomecký, starosta MČ Praha 1.

A o tu rozhodně nebyla nouze. Velkým překvapením se stala Kateřina Javůrková s cenou Talent roku.

"Krásný koncert, který byl dramaturgicky postaven tak, abychom mohli odprezentovat jednotlivé soutěžní kategorie. Cena za celoživotní přínos cembalistce, klavíristce, pedagožce Zuzaně Růžičkové. Účast jednotlivých lidí na tom našem sobotním večeru jednoznačně ukázala, že jsme nešlápli vedle," řekl Jiří Besser, ředitel soutěže.

Ceny klasické hudby Classic Prague Awards pro rok 2016 a 2017 byly úspěšně předány. A už teď se můžeme těšit na další ročník. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt