Banner

Karlova univerzita otevřela kreativní kampus

13.04.2017 | PRAHA | PRAHA 1 | Lukáš Kubát

Filozofická fakulta university Karlovy společně Magistrátem hlavního města otevřela 10. dubna nové kulturní centrum Hybernská 4. V něm by měli najít prostor všichni kreativci, ale i široká veřejnost.

Přednášky, koncerty, výstavy, nebo třeba jen prostor pro setkávání. To je nový kreativní kampus Karlovy univerzity.

Jan Bičovský, proděkan FF UK, sdělil: „Připravujeme projekt, který by to proměnil v kampus, ovšem v kampus, který není to typické ghetto za městem, kde jsme odříznuti, ale naopak, kde žije uprostřed města. Věci jsou organizovány nejen pro studenty a naši komunitu, ale i pro veřejnost a pro Prahu.“

Rozsáhlý komplex budov v Hybernské ulici byl léta nevyužívaný. Praha jej univerzitě bezplatně zapůjčila, zatím na půl roku a univerzita by ráda z místa vytvořila komunitní centrum.

Kateřina Svatoňová, vedoucí katedry filmových studií, uvedla: „Zde se mohou setkávat zaměstnanci, studenti, je to opravdu místo, kde se může něco rodit. Taková kreativní laboratoř, ve které se odehrává něco, co se nemůže odehrávat v rámci seminářů.“

Univerzita se chce prostřednictvím kreativního kampusu prezentovat veřejnosti jako vzdělávací instituce s řadou kulturních a tvůrčích lidí.

„Ten prostor se skutečně otevírá veřejnosti, takže jde o to, aby univerzita viděla, co se děje uvnitř, ale samozřejmě, jak říkám, je to otevřeno veřejnosti, takže nám jde o to – a budeme rádi – když k nám přijdou návštěvníci z venku, kteří uvidí, co se děje v tom univerzitním prostředí,“ dodala Svatoňová.

„Máme v plánu ten prostor postupně zabydlet těmito aktivitami, případně produkovat věci, na které budeme, fakulta i Praha, pyšní,“ dodal Bičovský.

První akcí v Hybernské 4 byl festival Diverzity a setkal se s velkým zájmem návštěvníků.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt