Banner

Část Stodůlek dostane nový vodovod a kanalizaci

19.04.2016 | PRAHA | PRAHA 13 |

Tři ulice v Městské části Praha 13 - Stodůlky dostanou nový vodovod a kanalizaci. Rada totiž schválila záměr realizace veřejné zakázky.

Ulice Vstavačová, Pod Zličínem a Ostřicová v městské části Praha 13 – Stodůlky dostanou nový vodovat a kanalizaci.

Záměr realizovat veřejnou zakázku na tuto stavbu schválila Rada hlavního města Prahy. „Já jsem velice ráda, protože jsem se o to, aby Stodůlky měly kanalizaci, vodovod a nové povrchy, osvětlení. O to jsme se snažila víc než rok,“ řekla Jana Plamínková (STAN), radní hl. m. Prahy.

Jedná se o výstavbu splaškové a dešťové kanalizace a vodovodních řádů. V rámci stavby bude rovněž provedena rozsáhlá rekonstrukce. „Ta se bude týkat všeho, také tam bude udělané nové veřejné osvětlení a budou tam udělané nové povrchy, takže bude to taková kompletní rekonstrukce. Ještě to musí schválit zastupitelstvo, protože jde o zakázku nad 50 milionů korun,“ řekla radní Jana Plamínková.

„Budeme muset zvládnout, počítáme s tím, že samozřejmě výstavba kanalizace způsobí nám komplikace, že tu budou uzavírky, že se budeme hůř dostávat k našim domům, ale jako vzhledem k tomu, i v jakém stavu jsou tady silnice, předpokládám, že po té rekonstrukci taky dostanou nový povrch. Tak je to pro nás důležitý a jsme rádi, že se to bude realizovat,“ řekl obyvatel Stodůlek v anketě.

„Máme velikou radost, protože čekáme na to už strašně moc dlouho. Slibovali nám to, že udělají to během dvou let. A už tady bydlíme šest let a nic se neděje,“ řekla obyvatelka Stodůlek v anketě.

„Jsem rád, že ta voda bude vlastně pražská konečně. Ty rozkopaný silnice nějak asi přežijeme,“ řekl další obyvatel Stodůlek v anketě.

„Ti lidé velmi dlouze a opakovaně to požadují. Oni se opravdu bojí hlavně toho, že budou bez vody, tak jsou podle velmi rádi. Nebo předpokládám, že budou velmi rádi, že se konečně po roce tu zakázku podařilo schválit, a že se s tím smíří,“ dodala radní Jana Plamínková (STAN).

Pokud všechno dobře dopadne, mělo by se s realizací zakázky začít začátkem příštího roku. Stejně tak i s rekonstrukcí.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt