Banner

Mladí umělci z Řep zahráli koncert na výbornou

01.06.2017 | PRAHA | PRAHA 17 | Tomáš Mladějovský

Žáci Základní umělecké školy Blatiny v MČ Praha 17 zahráli svůj závěrečný koncert na výbornou. Byl tak vlastně předznamenáním jejich budoucího uměleckého života a v přeneseném slova smyslu takovou malou maturitou, která se jim opravdu povedla.

Základní umělecká škola Blatiny v Řepích existuje již dvacet let. Vždy s blížícím se koncem školního roku pořádá slavnostní závěrečný koncert, který nabízí mnoho hudebních žánrů v podání těch nejmladších i pokročilejších žáků.

,,Naše škola je poměrně mladá, a i přes to tu máme velice šikovné děti. Letos jsme vyhráli první místo v celostátní soutěži houslí, které pořádá ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy. Koncert je vlastně výběr z takových těch nejšikovnějších žáků ze všech oborů, od flétny, přes flétnu a klavír. Je tu prostě průřez celé naší roční práce," řekla Věra Pavlíková, ředitelka ZUŠ Blatiny v MČ Praha 17.

Hře na různé hudební nástroje a zpěvu se na základní umělecké škole Blatiny učí více než dvě stě dětí.

,,Já učím hru na zobcovou flétnu, klarinet a saxofon a v podstatě je to tak, že díky tomu saxofonu se ty žánry posunují směrem k té zábavné hudbě nebo se snažíme hrát hudbu jazzovou, improvizovat a podobně. JÁ si myslím, že saxofon je dnes docela populární. Vznikají tria, kvarteta, popřípadě saxofonové orchestry," řekl Otakar Martinovský, učitel ZUŠ Blatiny.

Ondra se věnuje zpěvu už od mateřské školky a baví ho stále víc.

,,Chodím zpívat devět let a moc mě to baví. Pro mě je to jako záliba. Mně se líbí, když někdo zpívá a chci je napodobovat, chci dosáhnout úspěchu. Líbí se mi současné i ty minulé, jihočeské, české, anglické, americké," řekl Ondřej Cabrnoch, žák ZUŠ Blatiny. 

Závěrečný koncert ZUŠ Blatiny se povedl na výbornou a ukázal, že o budoucnost rčení ,,Co Čech, to muzikant" se v Řepích nemusejí obávat.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt