Banner

Na Náměstí Míru proběhla soutěž Veselá Mathilda

18.06.2017 | PRAHA | PRAHA 2 | Lucie Sinková

Na Náměstí Míru se konal druhý ročník orientační soutěže pro vodicí psy a jejich majitele Veselá Mathilda. Účastníci v terénu plnili nejrůznější úkoly a porota hodnotila nejen výkon čtyřnohých pomocníků, ale i celou spolupráci dvojice.

Majitelé vodících psů z celé České republiky si mohli poměřit síly, porovnat schopnosti svého psa, ale i svoje a to na druhém ročníku soutěže veselá Mathilda na Náměstí Míru.

,,Jedná se o orientační soutěž pro nevidomé závodníky a jejich čtyřnohé pomocníky, konkrétně jejich vodící psy. Tato soutěž slouží nejen k poměření sil závodníků, ale zároveň se zde hodnotí výkon vodícího psa," řekla Blanka Stará, tisková mluvčí Nadačního fondu Mathilda.

,,Oni mají jednu trasu rozdělenou na dva úseky a je to tak, že my jim přečteme takzvaný itinerář, plán cesty, a závodníci s ho musí naučit nazpaměť a ten úsek ujít sami s vodícím psem podle toho, jak si tu trasu pamatují," řekla Hana Jasenovcová, vedoucí výcviku psů. 

Nadační fond Mathilda společně se svými klienty, přáteli, partnery a i s širokou veřejností organizuje a účastní se řady různých projektů a aktivit cílených na zrakově postižených osob. 

,,Nadační forma Mathilda vznikl z takové potřeby, protože paní hraběnka Mathilda Nostitzová, proto Mathilda, v České republice podporuje nevidomé již přes dvacet pět let," řekl Luboš Krapka, ředitel Nadačního fondu Mathilda.

,,Já tam mám nahoře sedět s jedním českým králem Jean de Luxembourg, který na mě tlačil. Můj otec byl také hodně slabozraký. Já s panem Krapkou už dlouho pracuji. On mi pořád říkal, že bych měla dělat nadace, tak jsme dělali nadace," řekla Mathilda Nostitzová, patronka. 

,,Veřejnost může pomoct několika způsoby. Může nás podpořit finančně. Buď nám pošle peníze na účet, může poslat DMS," řekl Luboš Krapka. 

Lze samozřejmě pomoci i formou dobrovolnictví.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt