Banner

Praha 2 zve občany na piknik do svých parků

03.08.2017 | PRAHA | PRAHA 2 | Milan Řepka

Parné léto, ubíjející městský shon a nedostatek času. Tyto situace zná snad každý Pražan. Městská část Praha 2 se proto rozhodla podpořit odpočinkové společenské akce pro své občany.

V pražských Havlíčkových sadech tzv. Grébovce se pod patronací radnice odehrál městský piknik.

"Parky se nedělají proto, aby se tady jen procházelo po zpevněných plochách, ale že se tady můžou na trávě posadit a pobavit se, zatančit si a mít dobrý pocit ze života," řekl Jan Korseska, místostarosta MČ Praha 2.

Pražská Grébovka přitom letos slaví přesně 111 let od svého založení. MČ Praha 2 jí má přitom ve správě teprve od roku 2000 a od té doby musela provést celkovou revitalizaci tohoto území.

"My jsme dostali park Grébovka na konci 20. století a v průběhu 21. jsme začali altánem, který byl téměř na zbourání, rekonstruovali jsme vilu Grébovka, pavilon s kuželkárnou, čili je tady téměř vše zrenovované, včetně cest, závlah a podobně. Radnice do tohoto parku Havlíčkovy sady investovala poměrně značnou část peněz a když už je to hezky udělané, tak je to potřeba oživit. A jak to můžeme oživit a jak přilákat občany Prahy 2, jediná akce tohoto typu," řekl Jan Korseska.

anketa

Městský piknik byl ideální variantou, jak se v horkém počasí osvěžit, odpočinout a také se setkat s přáteli. A to vše v nádherném prostředí městského parku. Další podobnou příležitostí může být Vinobraní, které v pražské Grébovce proběhne 23. září. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt